Жіноча збірна України з баскетболу вдруге поспіль програла у відборі до Євро-2025

Команда зазнала другої поразки у двох відбіркових матчах.

Жіноча збірна України з баскетболу вдруг…

Жіноча збірна України з баскетболу поступилася і в другому матчі кваліфікації Євробаскету-2025, повідомляє Depo.ua.

У номінально домашній грі, що відбулася 12 листопада у латвійській столиці Ризі, "синьо-жовті" зазнали поразки від збірної Португалії з рахунком 63:78 (20:17, 10:12, 19:14, 14:35).

З перших хвилин гри українки забрали ініціативу і навіть виграли стартову чверть. У другій і третій чвертях точилася рівна боротьба. На початку останньої десятихвилинки підопічні нового головного тренера української команди Євгена Мурзіна мали перевагу, але зрештою провалилися і програли четверту чверть у 21 очко, що призвело і до програшу поєдинку загалом.

Найбільш результативною у складі збірної України в цьому матчі стала Вікторія Балабан, яка набрала 19 очок.

Нагадаємо, перший поєдинок відбору до Євробаскету-2025 українки програли сербкам з найбільш розгромним рахунком у своїй історії – 40:82.

Команді України, яка у двох листопадових матчах виступала без своєї травмованої лідерки і капітана Аліни Ягупової, потрібно було вигравати в Португалії, щоб претендувати на потрапляння у четвірку кращих других команд.

Наступні матчі відбору на Євробаскет-2025 Україна проведе за рік, у листопаді 2024-го. "Синьо-жовті" зіграють проти Північної Македонії і Сербії.

У кваліфікації на жіночий чемпіонат Європи 2025 року підопічні Мурзіна змагаються у групі, де грають також збірні Сербії, Португалії і Північної Македонії.

Пряму путівку на Євробаскет отримають команда-переможниця групи і збірна з другої сходинки, якщо випередить за показниками команди з других місць у чотирьох інших групах.

Два попередні жіночі Євробаскети Україна пропустила. 2019 року "синьо-жовті" припинили виступи на Євро після групового раунду.