Зараза з Росії: Як українська влада ризикує зірвати 30-річчя Незалежності

Ситуація з коронавірусом на Росії погіршується. До прикладу в Москві захворілих за добу виявляють вже не три тисячі, а сім. В кафе заборонили входити не вакцинованим

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Зараза з Росії: Як українська влада ризи…

У Москві за попередню добу від коронавірусу померло 88 осіб, у Санкт-Петербурзі ще більше – 93. Це рекордні показники з початку епідемії коронавірусу в країні. Столиця Росії перебуває практично на піку чергової хвилі. В цілому за останню добу на Росії виявили аж 17 594 нових випадках захворювання на коронавірус. 

Справа в тому, що на Росії, а ще в Індії, Великій Британії та Португалії лютує новий штамп коронавірусу Дельта. З 25 червня громадянам, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів, заборонено перетин державного кордону України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного безпосередньо в пунктах пропуску. 

При цьому трохи раніше український уряд скасував обов’язкові ПЛР-тести чи самоізоляцію для тих, кто повертається на контрольовану територію з окупованого Криму чи ОРДЛО.

 "При "зеленому" рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати контрольні пункти в’їзду-виїзду на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією", - зазначили в Постійному представництві президента в АР Крим. Таке ж правило нині чинне і при перетині КПВВ з окупованими територіями Донбасу.  Це повідомлення було опубліковано 16 червня і наразі, коли готуєься цей матеріал, немає відомостей про його скасування. Кілька годин тому Представництво повідомило тільки, що роботу КПВВ "Чаплинка" тимчасово припинено – з 19 червня по 15 липня 2021 року, а "Чонгар" і "Каланчак" працюватимуть у штатному режимі.

Хочеться сподіватися, що уряд про окуповані території в даному випадку просто забув і в найшвидший термін виправиться, адже саме звідти тепер – найбільша загроза. Саме з Криму зараз їхатиме найбільша кількість тих, хто контактував з великою кількістю росіян – можливих носіїв цього небезпечного вірусу Дельта, які понаїхали на окуповану територію на відпочинок і вже активно заражають місцеве населення. Нагадаємо, що Дельту вже привезли в Україну – з Росії, дві жінки, які цю країну відвідували. Хворобу в них виявили вже в тут.

При цьому кількість бажаючих поїхати в Крим, а потім повернутися буде тільки зростати, адже в людей відпустки, люди хочуть на море чи/або зустрітися з родичами. Не слабшатиме трафік і з ОРДЛО. Всі ці люди потраплятимуть на контрольовану територію не зробивши тест. Це десятки можливо заражених Дельтою, щодня. А цей штам, нагадаємо, особливо небезпечний тим, що, за деякими дослідженнями, на 60% заразніший за інші підвиди. У МОЗ Індії пояснили, що Дельта має підвищену проникність, більш сильне зв'язування з рецепторами клітин легенів та можливе зниження відповіді на антитіла. При цьому початок хвороби нагадує звичайну сильну застуду, на які захворілий часто незважає, наражаючи на небезпеку оточуючих. Тест же недешевий і робити його з власної волі багатьом не захочеться. Тож такими темпами, якщо на адмінмежу з окупованим Кримом і ОРДЛО не повернуть обов’язкове тестування на ковід, Росія може зірвати урочисте святкування 30-річчя Незалежності України, навіть не доклавши до цього особливих зусиль, адже через кількість захворілих українській владі знову доведеться вводити локдаун.

Читайте також: Кримчан затоплює: Що робити решті України

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme