Заради чого Коломойський та Яценюк збиралися в кабінеті у Авакова

Схоже, що дана зустріч спрямована на те, щоб не дати Банковій пошматувати бізнес Коломойського. Втім, подібний союз може виявитися небезпечним для Порошенка
Depo.Влада
24 червня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Заради чого Коломойський та Яценюк збиралися в кабінеті у Авакова
Заради чого Коломойський та Яценюк збиралися в кабінеті у Авакова

Сьогодні у ЗМІ широко розійшлося повідомлення про цікаву зустріч в приміщені міністерства внутрішніх справ. Так, у середу олігарх Ігор Коломойський, екс-прем'єр Арсеній Яценюк і глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв відправилися у відомство Арсена Авакова. Зустріч була явно надважливою, оскільки Коломойський, який зараз живе переважно в Швейцарії, мав бути дуже стурбований своїми справами, щоб приїхати заради цього до Києва. Чому зустріч відбувалася в МВС? Враховуючи той факт, що Аваков наразі є найвпливовішим представником "фронтовиків" в уряді, подібний вибір місця для зустрічі є досить логічним. До того ж в центральному офісі МВС є кілька зручних заїздів та виїздів, і це мало забезпечити таємність зустрічі. Втім, не склалося…  

Про ціль даної зустрічі можна лише здогадуватися. Втім, знаючи прагматизм того ж Коломойського, відповідь лежить на поверхні. Особливо якщо враховувати той факт, що Коболєв прибув до МВС за годину до запланованого засідання наглядової ради "Укрнафти", яке в результаті було зірване. Зараз у цій структурі продовжується цілеспрямоване витискання Коломойського, який, у свою чергу, робить все, щоб цього не вийшло.  

До речі, цікава подробиця: в той день Коболєв прибув на заплановане засідання наглядової ради "Укрнафти", де заявив, що Коломойський не приїде і запропонував провести засідання без нього. Однак виявилося, що для кворуму не вистачає однієї людини.

Варто зазначити, що Коломойський публічно пояснив журналістам у коментарі, що пішов на зрив засідання наглядової ради "Укрнафти", побоюючись ослаблення своїх позицій у суді проти України, який він веде у Стокгольмському арбітражі на суму 4,674 млрд доларів. "Ми попередили "Нафтогаз", що не будемо брати участь у наглядовій раді, оскільки нам так порадили наші юристи, які займаються зараз процесом в Стокгольмі. На наглядову раду виносилося кілька питань, які можуть послабити нашу позицію в суді", – сказав він.

Так що зустріч у кабінеті Авакова явно стосувалася ситуації навколо "Укрнафти" і продемонструвала наявність цікавого союзу, який явно спрямований проти Банкової, яка, вперто намагається витіснити Коломойського з компанії, де контрольний пакет належить державі. З огляду на це Коломойський зараз і вишукує правильних союзників, які б змогли в разі чого хоча б загальмувати пориви Банкової.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада