Законопроект про статус олігархів: ЗМІ дізналися, про що йдеться в документі

Стало відомо, які положення містить президентський законопроект про статус олігархів

Редактор стрічки новин
Законопроект про статус олігархів: ЗМІ д…
Фото: Рixabay

Про зміст законопроекту повідомляє ZN.ua, передає Depo.ua.

Як зазначає видання, відповідно до сформульованого у стінах Мін’юсту визначення, олігархом є людина, яка одночасно:

  • бере участь у політичному житті;

  • має значний вплив на засоби масової інформації;

  • здійснює контроль значної за обсягом господарської діяльності.

Під участю у політичному житті мається на увазі те, що особа займає високу посаду у держапараті (від президента до керівника будь-якого центрального органу виконавчої влади), пов’язана із високопосадовцем, фінансує чи безпосередньо керує партією або просто має контроль над ЗМІ, який "поширює інформацію політичного характеру".

До осіб, які здійснюють контроль значної за обсягом господарської діяльності, відповідно до проекту, відноситимуться: кінцеві бенефіціари природних монополій, монополісти (50% протягом року поспіль) товарних ринків або просто власники чи бенефіціари активів вартістю понад мільйон прожиткових мінімумів (наразі це 2,27 млрд грн, або 84 млн доларів).

Рішення про визнання особи олігархом ухвалюватиметься Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України. Воно набиратиме чинності з дня офіційної публікації відповідного указу президента та є обов’язковим для виконання.

Офіційно визнаного олігарха включать до "Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Як зазначається у законопроекті, особам, які потраплять до цього реєстру, забороняється:

1) здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій відповідно до закону "Про політичні партії в Україні";

2) бути бенефіціаром (у тому числі мати у власності) або контролером засобу масової інформації, який поширює інформацію політичного характеру;

3) бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об’єктів великої приватизації.

Нагадаємо, під час прес-конференції 20 травня президент Володимир Зеленський анонсував, що законопроект про статус олігарха в Україні буде представлений громадськості уже найближчим часом. 

Про те, що в Україні розробляють законопроект про статус олігархів стало відомо 15 квітня. У ньому буде прописано сім критеріїв для визначення, хто є олігархом. Людина визнається олігархом, якщо підпадатиме під три чи більше параметрів.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов зазначив, що нині вже нараховується 13 осіб, "яких можна з упевненістю віднести до середовища олігархів за тими критеріями, які розраховують у РНБО". 

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук раніше розповів, що у законопроекті про статус олігархів, який раніше анонсував президент України Володимир Зеленський, буде сім критеріїв для визначення, хто є олігархом

Читайте також: Зеленський проти олігархів: Що це буде за війна

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme