Яценюк в надцятий раз пригрозив Росії міжнародними позовами за анексію Криму

Ті, хто загарбав Крим, відправив терористів в Донецьк та Луганськ, будуть засуджені міжнародним правосуддям
Depo.Влада
23 серпня 2015 19:29
ФОТО: depo.ua

Про це заявив глава уряду Арсеній Яценюк 23 серпня у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" з нагоди річниці Незалежності, повідомляє depo.ua

"Півострів, в який українці вклали стільки свого поту і праці, обов'язково буде українським. Це означає, що українська влада поверне в Крим знищені зараз Росією закон, свободи, права кримських татар, національних меншин та людську гідність", - зазначив глава уряду.

При цьому Яценюк заявив, що "ті, хто загарбав Крим, відправив терористів в Донецьк та Луганськ, будуть засуджені міжнародним правосуддям та історією".

Як відомо, 11 березня 2015 року Яценюк доручив Міністерству юстиції передати в Гаазький трибунал інтерв'ю президента Росії Володимира Путіна із трейлера до фільму виробництва телеканалу "Росія" "Крим. Шлях додому", у якому розповідається про анексію Криму Росією.

Мін'юст відправив цей фільм на експертизу, яка виявила в ньому порушення міжнародного права у висловленнях Путіна й міністра оборони Росії Сергія Шойгу.

Після цього матеріали передали в Генпрокуратуру для формування позовних документів.

У квітні ГПУ підготувала матеріали за фактом анексії Криму Росією для передачі їх у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (Нідерланди).

Раніше лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що режиму Путіна залишилося існувати недовго, менше трьох років, на що вказує, насамперед, ситуація в економіці Росії.