Якщо влада хоче знайти суддю, який не побоїться посадити Медведчука, тоді не можна викрадати суддю Чауса, – експерт

Якщо влада хоче знайти суддю, який не побоїться відправити під арешт Віктора Медведчука, тоді не можна викрадати суддю Чауса. Але це лише найменша з усіх проблем
 

Журналіст відділу новин
Якщо влада хоче знайти суддю, який не по…
Фото: Вадим Денисенко / Facebook

Про це у Facebook написав директор Українського інституту майбутнього (УІМ) та політолог Вадим Денисенко, інформує Depo.ua.

"Отже, Медведчука не посадили за грати бодай на одну добу, поки він збирав би гроші на заставу. Можна сказати, що влада спочатку чекала, що Медведчук втече, а коли він не втік, то злякалася. Але насправді, наслідки набагато глибші і ширші" – написав політолог і перелічив ці наслідки.

1. Деморалізація СБУ в цілому і Альфи зокрема. В 2014 році більшість силовиків зрозуміла: не потрібно поспішати виконувати законні рішення, політики потім все порішають, а стрілочниками зроблять силовиків. Потім, ситуація дещо застабілізувалася, були теми де силовики отримали повний карт-бланш. Але події з Медведчуком знову відкочують нас в 2014 рік, коли силовики починають розуміти: знову перемагає політична домовленість. Щодо Альфи, то перший раз її жорстко образили рік в тому, коли в Луцьку було захоплено автобус в центрі міста, а з терористом особисто говорив Президент. Зараз, коли їм не дали наказу розкидати охорону Медведчука - це повне приниження найелітнішого підрозділу силовиків.

2. Непосадка Медведчука показала Путіну, що його візаві несмілива людина. Якщо ти підняв руку - треба бити. Насправді, непосадка Медведчука ослабила переговорні позиції України напередодні теоретично можливої зустрічі Зеленський-Путін.

3. Перед Заходом Зеленський останнім часом почав демонструвати певну самостійну гру у внутрішній політиці і Медведчук тут був козирем. Цей козир, після вчорашнього суду, перетворюється на просту карту не найвищої проби. Захід не зможе повірити у боротьбу з Медведчуком і йому подібними, якщо їх не садять в тюрму. Між іншим, тепер і Козак може повертатися - його, за логікою, не можна садити в СІЗО. Він також отримає домашній арешт.

4. Електорат Порошенка ще більше впевнився в своїй "правоті", електорат ОПЗЖ також згуртувався. Тому електоральних здобутків тут Зеленський не отримав. Але поки ми не розуміємо, як буде себе поводити електоральне болото. За логікою, у нас має збільшитися кількість тих, хто розчаровується в усьому.

5. Олігархат, який дуже напружився після оголошення підозри, дещо розслабився. Сила Зеленського виявилася доволі ілюзорною. До свого справжнього Ходорковського він іще точно не дозрів.

Нагадаємо, 11 травня ЗМІ повідомили про обшуки в будинку народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука в Києві. Згодом у Службі безпеки України (СБУ) підтвердили цю інформацію для низки видань.

12 травня в Офісі генерального прокурора Віктору Медведчуку повідомили про підозру, після чого він офіційно набув статусу підозрюваного.

13 травня запобіжний захід Медведчуку обирав Печерський районний суд міста Києва. 

Відомо, що 40 нардепів від ОПЗЖ готові були взяти Медведчука на поруки. Вони звернулися до суду із відповідними заявами. Однак під час засідання суддя В'ячеслав Підпалий відхилив клопотання сторони захисту щодо взяття Медведчука на поруки.

Прокуратура вимагала для Медведчука взяття під варту до 10 липня із правом внесення застави в 300 мільйонів 930 грн (майже 10 мільйонів євро). Однак суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт.

14 травня Віктору Медведчуку вдягли електронний браслет за рішенням суду.

Зазначимо також, що перед засіданням суду Медведчук зізнався, нібито не зможе сам заплатити за себе заставу.

Читайте також: Посадити, вигнати на Росію чи обміняти: Навіщо влада погрожує Медведчуку тюрмою

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme