Вадим Денисенко: Заява уряду про зростання економіки нічого спільного з економікою не має

Арсеній Яценюк у публічному виступі вкотре заявив про те, що вже наступного року на Україну чекає зростання економіки

Depo.ua вирішив дізнатися у народного депутата від Блоку Петра Порошенка Вадима Денисенка реалістичність таких прогнозів.

На Вашу думку, якою є вірогідність, що українська економіка справді почне рости в 2016 році?

З моєї точки зору, нічого спільного з економікою ця заява немає. Це абсолютно політична заява, яка була продиктована переговорами в Штатах і потрібна Яценюку, щоб виправдати складну економічну ситуацію. В принципі, економіка може рости, але для цього мають відбутися наступні моменти: потрібне встановлення чітких правил гри, потрібна реальна стабілізація - не обов'язково закінчення війни, але політична стабілізація в країні. І тільки після цього з'являються перші інвестиції.

Тобто говорити про зростання економіки зараз недоречно?

Зараз ми бачимо повну відсутність нових інвестицій в українську економіку. Те що є - це або добудови, або хтось довкладає у проект, в який він раніше почав інвестувати. А тому говорити про те, що в наступному році розпочнеться масовий економічний бум, просто нелогічно.

Тобто що буде відбуватися: я не виключаю, що навіть без маніпуляцій можна добитися росту в 1%. Тому що порівняльна база 2015 року буде настільки низькою, що в принципі, найменше коливання економіки дасть змогу говорити про економічне зростання.

Але чи можна очікувати стабілізації?

Якщо ми хочемо сказати, що в наступному році буде не гірше ніж в цьому - очевидно, в цьому відношенні Яценюк правий, але говорити про те, що відбудуться кардинальні зміни - на даний момент цього не видно. Перш за все тому що досі, незважаючи на ряд змін у силовиків, податковій, митниці, поки що говорити про установку на проведення прозорих і відкритих правил гри просто нереалістично.

Читайте також: Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook