Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка

Завершуючи свою робочу поїздку до США, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вкотре спрогнозував Україні "покращення". Мовляв, Україну очікує зростання економіки уже наступного року
Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка
Коли українцям обіцяли нове покращення. Від Абромавичуса до Яценюка

Depo.ua вирішив нагадати, як, хто і коли обіцяв зростання української економіки після Революції гідності.

"Простого рецепту не існує і швидкого вирішення немає. Але сподіваюся, що якщо все буде йти за тим планом, який ми бачимо, - 2016 повинен бути першим роком економічного зростання", - запевняв вчора Яценюк.

Обіцянка-цяцянка. Як зростали прогнози економічного зростання в Україні - фото 1

Очевидно, у цьому році щось пішло не "за планом", бо у постмайданний період прогнози Яценюка були дещо оптимістичними і, якщо вірити його обіцянками, ми же зараз мали б насолоджуватися зростанням економіки.

"Я сподіваюся, що стабілізаційний період триватиме впродовж цього року, а економічне зростання, яке базуватиметься на показниках 2014 року, піде наступного року", - сказав глава уряду на прес-конференції 19 березня 2014 року.

А тодішній міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета і зовсім прогнозував "невелике зростання" до кінця 2014 року.

Однак у листопаді 2014 року прогноз Яценюка дещо змінився: "Хочу чітко заявити, що ми вбачаємо можливість для економічного зростання не раніше 2016 року. На цій позиції уряд стоїть з першого дня", - сказав Яценюк

Якщо урядовці післямайданного періоду досить обережно підходили до прогнозів щодо темпів зростання економіки, більше говорячи про проблеми - втрату Криму, війну на Донбасі та про те, до чого нам слід прагнути, то зараз нас одностайно переконують, що все налагодиться наступного року.

Зокрема, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус нещодавно заявив, що найгірше уже позаду. За його словами, макропоказники економіки України, досягли дна в першому кварталі 2015 року, у подальшому не погіршуватимуться. І у разі спадання напруженості на Донбасі, наступного року нас чекає "пакращення". На думку Абромавичуса, якщо обставини складуться якнайкращим чином, то нам світить зростання економіки у 2016 році в межах 2,5%.

Обіцянка-цяцянка. Як зростали прогнози економічного зростання в Україні - фото 2

Пророкує стабілізацію в економіці і міністр фінансів Наталія Яресько. За її словами, "ми поступово, але впевнено виходимо з етапу кризи".

Глава Мінфіну зазначила нещодавно, що основними пріоритетами є макростабілізація, вирішення питання боргу за рахунок його реструктуризації, залучення інвестицій і фундаментальне поліпшення бізнес-середовища.

Обіцянка-цяцянка. Як зростали прогнози економічного зростання в Україні - фото 3

Вона зазначила, що нова програма з МВФ дозволила вдвічі наростити резерви і стабілізувати курс гривні. У той же час глава Мінфіну підкреслила, що розмір боргу залишається надмірним і уряд не має наміру просто перекласти цю проблему на майбутні покоління, а пропонує приватним кредиторам зменшення боргу і відсотків по ньому.

Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва у квітці цього року також заявила, що критичний момент пройдено і з другого кварталу 2015 року очікується поступове відновлення економічної активності.

Обіцянка-цяцянка. Як зростали прогнози економічного зростання в Україні - фото 4

"Варто зважати, що нині економіка нашої країни досягла свого "дна", але починаючи з другого кварталу 2015 року ми очікуємо поступове відновлення економічної активності, в першу чергу через позитивний внесок чистого експорту і використання виробничих потужностей. Деяке пожвавлення споживчого та інвестиційного попиту, як очікується, почнеться у другому кварталі 2015 року", - сказала Гонтарева.

Водночас, за словами голови НБУ, через статистичний ефект бази реальний ВВП за прогнозами скоротиться на 7,5% в річному численні в 2015 році в цілому, а його зростання відновиться в 2016 році на 3%.

Обіцяє відновлення економіки у 2016 році і президент Петро Порошенко та нагадує нам про це за кожної нагоди.

Обіцянка-цяцянка. Як зростали прогнози економічного зростання в Україні - фото 5

Зокрема, в грудні 2014 року під час церемонії нагородження бійців АТО глава держави підкреслив, попри зруйновану промисловість Донбасу, Україні завершить війну і забезпечить зростання економіки з 2016 року.

"І тільки подолавши ці ризики і загрози, тільки принісши мир, відновивши український прапор і українську владу на окупованій території, ми можемо твердо бути впевненими, що з 2016 року ми забезпечимо економічне зростання країни. Забезпечимо планове і поступове збільшення соціальних стандартів, рівня соціального забезпечення", - сказав він.

Як бачимо, і сьогодні, і рік тому прогнози урядовців щодо темпів економічного зростання схожі - ситуація налагодиться через рік, однак вони відзначають, що це можливо у разі "реалізації запланованих реформ". Уряд урочисто звітує нам про виконану роботу, однак реформи досі залишаються "запланованими", а зростання економіки - досі "в наступному році".

Читайте також: Вадим Денисенко: Заява уряду про зростання економіки нічого спільного з економікою не має