В Україні запустили портал перевірок бізнесу (ОНОВЛЕНО)

В Україні запустили портал перевірок inspections.gov.ua, в який вносяться дані про перевірки бізнесу, а також аналізуються всі зафіксовані порушення

Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Максим Нефьодов під час засідання уряду, передає Depo.ua.

"Ми запроваджуємо ризик-орієнтований підхід… Тому ще це – дуже системна реформа… яка реально стосується бізнесу... Уже створений портал перевірок inspections.gov.ua, куди внесені дані про понад 250 тисяч запланованих перевірок за цей і минулі роки, де вже внесені понад 50 тис. даних про вже фактично проведені інспекції", – сказав він.

Нефьодов пояснив, що зараз пропонується "затвердити 10 нових критеріїв ризиків у багатьох сферах. В освітній діяльності, електронних довідчих послугах, криптографічному захисті та технічному записі інформації, ядерній та радіаційній безпеці, містобудівній діяльності, будівництві об'єктів середнього та високого класу наслідків, промисловому вилові водних біоресурсів, оцінці відповідності вимогам технічних регламентів, використанні об'єктів права інтелектуальної власності, вивченні та використанні надр".

"Це – результат роботи фактично всього уряду, Державної регуляторної служби, Офісу з ефективного регулювання... Ці критерії фактично визначають, які види бізнесу є більш ризикованими, які є менш ризикованими. Куди інспектори мають приходити частіше, куди вони мають приходити рідше. І, власне, на що вони мають дивитися", – підкреслив чиновник.

Водночас він пояснив, що зміни, які пропонуються, "полягають у тому, що якісь види бізнесу ми справді, за результатами вже аналізу проведених перевірок, вважаємо, що не становлять реальної небезпеки".

"Ми акцентуємо перевіряючих саме на тих об'єктах, де реально може бути загроза життю чи здоров'ю людини, або може бути загроза безпеці навколишнього середовища тощо... Ми вже маємо першу статистику щодо цих проведених 50 тис. перевірок у системі. 73% перевірок знаходять порушення… Ми бачимо зростання кількості перевірок об'єктів з високим ступенем небезпеки", – зауважив Нефьодов.

Так, з урахуванням нових критеріїв, при низькому ступені ризику бізнесу перевірка буде проходити раз на п'ять років, при високому – не частіше одного разу в два роки.

Оскільки ризик-орієнтований підхід передбачає проведення перевірок реальних ризиків діяльності бізнесу, він дозволяє:

- встановити чіткі вимоги для визначення міри ризику від здійснення діяльності;

- більш деталізовано та системно підійти до оцінки діяльності суб'єктів господарювання;

- забезпечити оптимальний перерозподіл уваги органів державного нагляду (контролю) з менш ризикових суб'єктів господарювання на більш ризикові.

"Зараз до системи підключені вже 26 із 33 органів і, фактично, всі вони активно працюють, завершуємо підключення останніх і, починаючи з 1-го січня 2019 року, згідно з законодавством, вводиться адміністративна відповідальність інспектора за невведення, або некоректне введення інформації в цей модуль перевірок", – підсумував Нефьодов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme