В Україні можуть повернути фіксовану ціну на газ для населення, – ЗМІ

Кабінет міністрів України нібито розглядає варіант повернення фіксованої ціни на газ для населення, чим сподівається знизити тариф на 25-30%

Про це розповів виданню "Букви" один із членів енергетичного комітету Верховної Ради, передає Depo.ua.

Зазначається, що продавати за фіксованою ціною газ компаніям, які постачають його населенню, будуть "Укргазвидобування", "Чорноморнафтогаз" і постачальник останньої надії, яким зараз є НАК "Нафтогаз України".

"Фіксовану ціну пропонується встановити з 1 лютого 2021 року строком на 1 рік. Ціна буде визначатися за формулою "хаб мінус", тобто без урахування вартості транспортування газу від NCG до західного кордону України", – уточнило джерело видання.

Один із членів енергетичного комітету Ради зауважив також, що так ціну вдасться знизити на 25-30%.

"Втім, тут виникає питання, як до цього поставиться МВФ, який весь час наполягав на ринковий ціні для населення. Акурат сьогодні місія відновила роботу в Україні і від її роботи залежатиме, коли отримає Україна черговий транш. Той же співрозмовник "Букв" у комітеті висловив думку, що навряд чи повернення ПСО кардинально негативно вплине на позицію МВФ", – йдеться у статті видання "Ціни на газ: що з ними буде і чи спалять вони Зеленського".

"Не думаю, що таке рішення матиме визначальний вплив на роботу із МВФ", – підсумувало джерело.

Нагадаємо, раніше ЗМІ анонсували онлайн-зустріч "слуг" зі Шмигалем й Вітренком – назвали дату й час.

Водночас нардеп Олександр Качура повідомив, що через підвищення тарифів готує позов до суду, заяву правоохоронцям і постанову в Раду.

Крім того, очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що нардепи готують план антикризових заходів для вирішення проблем, які можуть виникнути в Україні через підвищення тарифів.

Згодом т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко представив президенту Володимиру Зеленському попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача.

Довідка: У багатьох містах і регіонах України люди ще від початку 2021 року виходять на мітинги й акції протесту через підвищення комунальних тарифів, зокрема на газ та електроенергію. Активісти масово перекривають траси й звертаються до президента й урядовців.

Так, лише 11 січня проти підвищення тарифів ЖКГ мітингували в Одесі, на Закарпатті та на Харківщині.

Крім того, 15 січня планується провести всеукраїнську акцію протесту проти підвищення тарифів на газ, його транспортування та електроенергію.

Читайте також: Тарифний майдан: Що не так з перекриттям доріг через ціну на газ

Демонтаж Шмигаля чи Зеленського: З якою метою адепти міфу про "зовнішнє управління" качають тарифний майдан

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme