Україна закликає Швецію разом протидіяти Nord Stream 2

Україна розраховує на підтримку Швеції у протидії реалізації "Північного потоку-2", який завдає серйозної шкоди українській економіці і становить катастрофічну загрозу екосистемі регіону Балтійського моря

Про це заявила віце-прем'єрка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом у Стокгольмі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Північний потік-2" – це політичний проект, що послаблює позицію України як країни-транзитера газу, завдає серйозної шкоди українській економіці та підриває функціонування й дієвість Європейського енергетичного союзу. Безвідповідальне лобіювання проекту "Північний потік-2" призведе також і до катастрофічної загрози екосистемі регіону Балтійського моря. Тому ми розраховуємо на підтримку Швеції щодо протидії реалізації цього геополітичного проекту", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що енергетична безпека залишається основним пріоритетом внутрішньої політики та співпраці між Україною та державами-членами ЄС.

Міністр закордонних справ Швеції своєю чергою наголосила, що "Північний потік-2" - це більше ніж енергетична політика, насамперед - це інструмент тиску з боку Росії.

"Майбутнє проекту має вирішуватися на загальноєвропейському рівні, із залученням європейських інституцій. Швеція разом із Данією звернулися до Європейської Комісії щодо позиції з цього приводу", - поінформувала Вальстрьом.

Нагадаємо, наприканці березня Німеччина видала пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

10 травня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас у Москві заявив, що федеральний уряд Німеччини підтримує реалізацію газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.

На початку травня у Німеччині у м. Любмін у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія на наземному стикувальному пункті розпочато будівництво німецької ділянки російського газопроводу "Північний потік-2".

27 квітня Меркель їздила до Вашингтона з офіційним візитом, де зустрілася з президентом США Дональдом Трампом. За прогнозами, головною темою зустрічі лідерів Німеччини і США мало бути будівництво газопроводу "Північний потік - 2".

12 квітня уряд Фінляндії видав повний комплект дозволів на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Натомість польські політики намагаються активно мобілізувати інші країни Європи до протидії реалізації російського проекту "Північний потік-2".

Тим часом Данія хоче пов'язати згоду на будівництво "Північного потоку-2" з питанням України та російськими гарантіями Києву.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme