Німеччина почала будувати скандальний "Північний потік-2"

У Німеччині у м. Любмін у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія на наземному стикувальному пункті розпочато будівництво німецької ділянки російського газопроводу "Північний потік-2"

Про це повідомив повідомив представник дочірньої фірми "Газпрому" – компанії Nord Stream , передає Depo.ua з посиланням на DW.

На майбутнього газопроводу в місті Лубмін на площі близько шести гектарів розпочаті роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальні станції, а також будівлі техобслуговування.

За словами співробітника дочки Газпрому, роботи ведуться відповідно до встановленого графіку.

Крім Німеччини, будівництво 1200-кілометрового газопроводу схвалила Фінляндія. Цим газопроводом з кінця 2019 року планується постачати з Росії в ФРН близько 55 млрд кубометрів газу в рік. Дозволи від Швеції, Росії та Данії на реалізацію проекту вартістю 9 млрд євро ще не отримані. У Німеччині екологічна організація Nabu оскаржує у суді видане владою дозвіл на будівництво ділянки газопроводу в прибережних водах.

"Ми переконані, що отримаємо всі відповідні дозволи", – заявив представник Nord Stream. У Данії ділянку "Північного потоку-2" передбачається прокласти паралельно з уже існуючою гілкою першого "Північного потоку" на південь від острова Борнхольм в 12-мильної морської зоні.

За словами представника Nord Stream, нитка першого "Північного потоку" була прокладена в цьому коридорі на настійну бажанням Данії, тому в компанії впевнені, що уряд в Копенгагені погодиться з прокладкою в цьому коридорі і "Північного потоку - 2". Проте, Nord Stream розробляє альтернативні маршрути в обхід цієї 12-мильної зони на випадок непередбачених ускладнень.

Нагадаємо, наприканці березня Німеччина видала пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

Натомість польські політики намагаються активно мобілізувати інші країни Європи до протидії реалізації російського проекту "Північний потік-2".

Тим часом Данія хоче пов'язати згоду на будівництво "Північного потоку-2" з питанням України та російськими гарантіями Києву.

Довідка: Дочірнє підприємство російського газового монополіста "Газпром" Nord Stream 2 має намір почати будівництво в 2018 році і завершити його до кінця 2019 року. Угоди щодо фінансування проекту газогону "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Британія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).

Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він буде з'єднувати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща та Україна, серйозні питання залишаються і в Єврокомісії. Між тим Німеччина наприкінці березня видала остаточний дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme