Україна розповіла світові, хто такий Умеров

Міністерство інформаційної політики України створило відеоролик, присвячений репресіям проти заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова, якого звинувачують в "сепаратизмі"
Depo.Влада
6 вересня 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у прес-службі відомства, передає depo.ua.

"Це відео англійською мовою — меседж правозахисним європейським інституціям, представникам ЗМІ та українським дипломатам. Ми сподіваємося на їх підтримку та максимальне поширення матеріалу", — сказала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Відеоролик містить основні факти та тези, які розкажуть світу про Умерова та його переконання.

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушила проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Адвокат Марк Фейгін 29 серпня заявив, що у нього є ряд паперів на припинення психіатричної експертизи. Однак слідчий ФСБ відмовився відпускати в'язня.

Фейгін повідомив, що Умерова будуть тримати в психлікарні до 7 вересня.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада