Умерова протримають у психлікарні ще тиждень

Заступника голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ільмі Умеров будуть утримувати у психлікарні до 7 вересня, причини такого рішення не пояснюються
Depo.Влада
30 серпня 2016 15:02
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав його адвокат Марк Фейгін, передає depo.ua.

"ФСБ має намір тримати Умерова в психлікарні до 7 вересня, ще 8 днів. Так вони показують свою "незворушність" під міжнародним тиском", - написав він.

Водночас Фейгін закликав вийти в суботу, 3 вересня на міжнародну акцію протесту і солідарності з Ільмі Умеровим "#StopKillingIlmiUmerov".

Інший адвокат Умерова Микола Полозов написав "експертні дії з Ільмі Умеровим вже не проводяться і чим зумовлено його подальше перебування в стаціонарі, крім амбіцій ФСБ, російської влади, ніким не пояснюється".

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушила проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Адвокат Марк Фейгін 29 серпня заявив, що у нього є ряд паперів на припинення психіатричної експертизи. Однак слідчий ФСБ відмовився відпускати в'язня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада