Стало відомо, коли створять українсько-молдовський коридор для виведення путінських військ

Молдова і Україна домовилися підготувати до кінця року спільний план з виведення російських військових та озброєнь з Придністров'я
Depo.Влада
7 листопада 2016 15:18
ФОТО: depo.ua
Стало відомо, коли створять українсько-молдовський коридор для виведення путінських військ
Стало відомо, коли створять українсько-молдовський коридор для виведення путінських військ

Про це пише молдавський портал Deschide з посиланням на міністра оборони країни Анатоліє Шалару, передає Depo.ua.

Зазначається, що план передбачає створення "зеленого коридору" на українській території, а також вивезення боєприпасів, які зберігаються в селі Колбасна і які, за словами Шалару, становлять значну небезпеку для жителів двох країн.

Молдовський міністр зазначив, що найближчим часом буде вивчена технічна сторона питання і визначено маршрут виведення військ. Також він додав, що після завершення всіх експертиз Кишинів звернеться до міжнародних структур, щоб ті вплинули на Росію і посприяли початку процесу евакуації.

Нагадаємо, раніше Шалару заявляв, що перебування російських військ у Придністров'ї є головною проблемою Молдови і перешкоджає вирішенню придністровського конфлікту.

Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що підтримує прагнення Молдови до виведення російських військових, які базуються у невизнаному Придністров’ї.

Довідка: Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, фактично незалежний від Кишинева від 1992 року. За молдовським законодавством, територія на лівобережжі Дністра з населенням близько півмільйона людей має статус "автономного територіального утворення з особливим правовим статусом".

У ролі "миротворців" у Придністров’ї діють російські війська. На даний момент російське угруповання на території Молдови має контингент 1200 військових. Виводити їх Росія поки не планує.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада