Україна готує документи для обміну Савченко на ГРУшників, - джерело

Українська сторона готує документи на адресу Російської Федерації про передачу засудженої української льотчиці, народного депутата Надії Савченко в Україну для відбування покарання, так і для варіанту її обміну на певних російських громадян
Depo.Влада
5 квітня 2016 11:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Міністерство юстиції України готує документи для звернення в Міністерство юстиції РФ з проханням про видачу Савченко для відбування покарання в Україні", - повідомило джерело "Інтерфакс-Україна", уточнивши при цьому, що це є лише одним із варіантів повернення українки на батьківщину.

Другий варіант, за словами співрозмовника, стосується можливого обміну Савченко на громадян Росії, щодо яких у Києві проходить судовий процес за звинуваченням у скоєнні ряду тяжких злочинів на території України.

"Як варіант, це будуть російські спецназівці (бійці Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Євген Єрофєєв і Олександр Александров, – ред.), яких зараз судять у Києві", - зазначило джерело.

За його словами, в такому випадку відповідні документи за процедурою направляються дипломатичними каналами.

У той же час українські експерти в юридичній сфері пояснюють, що варіант видачі Росією Савченко в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб передбачає звернення Мін'юсту будь-якої з двох країн, а хід документів здійснюється по лінії Міністерства закордонних справ. Крім того, можлива її видача Україні за її особистим проханням в російські органи про відбування її на батьківщину.

Нагадаємо, суд на Росії 22 березня засудив Савченко до 22 років ув'язнення за нібито вбивство російських журналістів, які незаконно перебували на сході України для інформаційного супроводу російських бойовиків.

Савченко та її захист відкидають обвинувачення і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

Після оголошення вироку президент України Петро Порошенко заявив, що робить все можливе для повернення Савченко, і готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих за їхню участь у збройній агресії проти України.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада