У Зеленського заявили, що ситуація з Тупицьким не заблокувала роботу КСУ

Конституційний Суд працює попри скасування указу про призначення Олександра Тупицького головою КСУ

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
У Зеленського заявили, що ситуація з Туп…
Фото: Скріншот

Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу" і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський, передає Depo.ua із посиланням на матеріал "РБК-Україна" "Бунтівна Феміда. Як Зеленський вирішив конституційну кризу і що чекає на КСУ".

"Говорити, що КСУ заблокований, абсолютно неправильно", – зазначив він.

Водночас, за словами Веніславського, "є певні намагання від найближчих прихильників і соратників Тупицького яким-небудь чином затягувати розгляд справ, це очевидно".

Крім того, нардеп уточнив, що судді вже підготували проекти рішень із низки конституційних подань, які можуть бути ухвалені на найближчих засіданнях.

Однак яких саме питань вони стосуються, Веніславський уточнити відмовився.

Зазначається також, що самі судді нарікають на низку об'єктивних обставин, які заважають їм повернутися в звичний режим роботи.

Так, суддя Ігор Сліденко у коментарі виданню зазначив, що до початку березня діяльність суду тільки-но почала налагоджуватися, але карантин порушив усі плани.

Суддя Віктор Кичун, якого парламент призначив на цю посаду лише місяць тому, розповів, що потрібно відновити не тільки нормальний режим роботи КСУ, але й довіру до цієї інституції.

На його думку, цьому посприяють "справедливі для суспільства" рішення.

"Треба виносити рішення, які об'єднують. Я вважаю, що таким могло б стати, наприклад, рішення про мову (йдеться про закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", – ред.). Щоб показати згуртованість. Щоб не було груп інтересів. Щоб показати, що ми всі представники в КСУ від українського народу", – підсумував суддя.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Тупицький зібрався до Верховного Суду оскаржувати указ Зеленського.

Довідка: 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня КСУ заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був заступником Тупицького.

Тоді ж охорона не допустила звільнених указом президента з посад суддів КСУ Тупицького та Олександра Касмініна у будівлю суду.

Водночас Тупицький скликав спеціальне засідання КСУ через його звільнення Зеленським.

Читайте також: Співавтор Конституції і партійний перебіжчик із власною церквою: Хто такий Сергій Головатий, що керуватиме КСУ замість Тупицького

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme