Співавтор Конституції і партійний перебіжчик із власною церквою: Хто такий Сергій Головатий, що керуватиме КСУ замість Тупицького

Після звільнення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького обов'язки очільника суду виконуватиме його заступник Сергій Головатий

Журналіст стрічки новин
Співавтор Конституції і партійний перебі…

Про це заявив нардеп і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський. 

"Закон про Конституційний Суд України чітко й однозначно регламентує питання, хто має керувати діяльністю КСУ. Якщо немає голови КСУ (в даному випадку його немає), то обов'язки голови виконує заступник голови КСУ. Сьогодні це Сергій Головатий", –повідомив Веніславський.

Depo.ua зібрав інформацію про тимчасового очільника Конституційного суду. 

Головатому 66 років, він народився в Одесі в сім'ї військовослужбовця та вчительки російської мови і літератури. Закінчив  факультет міжнародних відносин та міжнародного права КНУ ім. Тараса Шевченка. 

Колишній член КПРС. Був співавтором Акту проголошення незалежності України. З 1991 року входив у робочу групу та комісію ВРУ з розробки проекту нової Конституції України. 

Був міністром юстиції в 1995-1997, 2005-2006 роках, народним депутатом ІІ-VI скликань, неодноразово змінюючи партійні кольори. У Верховній Раді він був депутатом від фракцій Блоку Юлії Тимошенко та Блоку "Наша Україна". А потім опинився у Партії регіонів, де, щоправда, теж надовго не затримався.

Вже у 2015 році Головатий став членом Конституційної комісії. На початку грудня 2017 року його обрали віце-президентом підкомісії з верховенства права Венеціанської комісії.

27 лютого 2018 року став суддею Конституційного суду. За тиждень після його призначення суд за поданням 57 нардепів прийняв рішення про неконституційність закону "Про засади державної мовної політики", більш відомий у широких колах як скандальний мовний закон Ківалова-Колесніченка. Прийняття такого рішення стало можливим через поповнення у складі суддів КС - Головатим і його колегою Лемаком. Таким чином суд, який до цього дня був фактично паралізований, отримав за квотою президента два додаткових голоси, за допомогою яких і стало можливим прийняття таких рішень.

Тож, можемо припустити, Головатому, з його талантом знаходити спільну мову з широким колом політиків, знову дісталася роль того, хто розблоковує роботу Конституційного суду...

2019 року його обрали заступником голови КС. Головатий був одним із чотирьох суддів КСУ, які у жовтні 2020 року проголосували проти скандального рішення цього суду щодо декларування. Інші – це судді Віктор Колесник, Василь Лемак і Олег Первомайський. Ця четвірка тимчасово відмовилася від роботи в КС.

Парадоксально, але тоді ж з’явилася неприємна інформація і про самого Головатого. Голова НАЗК Олександр Новіков заявив у інтерв’ю, що заступник очільника Конституційного суду не підтримав рішення КСУ щодо неконституційності покарання за недостовірне декларування, бо хотів приховати своє недостовірне декларування. Виходить, про конфлікт інтересів можна вести мову не лише щодо Тупицького, але й відносно його поки тимчасового наступника. Понад те, в НАЗК раніше висловлювали претензії і до низки інших суддів Конституційного суду.

Згідно з декларацією Головатого, його річна заробітна плата у КСУ – 4,47 млн. Суддя отримує пенсію у близько 177 тис. У Головатого є будинок на Київщині площею у 464 квадратних метри, будинок у Смілі на 163 квадратних метри, дві квартири у Києві на 96,6 та 142 квадратних метри. Також має близько 7, 5 гектарів землі. З екзотичних надбань – церква у Вільшані на Черкащині. 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme