У Зеленського пояснили, яка користь для України від "формули Штайнмайєра"

Погодження так званої "формули Штайнмайєра" є дипломатичною стратегією України на шляху до можливості проведення саміту "нормандської четвірки"

У Зеленського пояснили, яка користь для…
Фото: УНІАН

Про це заявив народний депутат від фракції "Слуга народу", а також голова парламентського комітету у закордонних справах Богдан Яременко в інтерв'ю виданню "РБК-Україна", передає Depo.ua.

"Ми хочемо миру. Так як війна на Донбасі – це не внутрішній конфлікт і не громадянська війна, а збройна агресія Росії проти України, то досягнення миру можливе тільки з залученням в переговорний процес безпосередньо агресора в особі Путіна. І в цій ситуації у Росії є передумова – узгодження цієї формули. Як мені здається, таким чином ми знайшли дуже дипломатичний спосіб на шляху до можливості проведення саміту "нормандської четвірки"", – сказав він.

За словами Яременка, "формула Штайнмайєра" в тому вигляді, в якому Україна її погодила, вже частково реалізована.

"І ми не погодилися ні на що таке, чого б вже не існувало. На тимчасовій основі повноваження Донбасу прописані в законі про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО, прийнятому ще в 2014 році. Там немає пункту про постійне застосування цього закону, мова йде про три роки, і насправді, мало що змінилося", – зазначив політик.

Нардеп наголосив, що Леоніч Кучма (представник України у ТКГ) нічого не підписав, а "лише поінформував ОБСЄ, що механізм застосування закону про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО нами в принципі узгоджений".

Окрім того, Яременко додав, що лист Кучми Сайдіку не є юридично зобов'язуючим, а лише показує певну позицію.

"І якщо ми країна, яка себе поважає, то ми повинні її дотримуватися. Щось подібне вже зафіксовано в Мінських домовленостях. І самі Мінські домовленості, хоча з моєї точки зору і не є міжнародним договором, але політично вони для нас зобов'язуючі", – пояснив він.

Однак, голова комітету ВР у закордонних справах Богдан Яременко підтвердив, що "формула Штайнмайєра" несе для України певні політичні зобов'язання: "Ми тепер без певних наслідків не зможемо відмовитися від своїх слів".

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що закон про особливий статус Донбасу почне діяти після повернення контролю України над захопленою ділянкою кордону на сході країни.

Довідка: 1 жовтня представник України в контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Леонід Кучма підписав "формулу Штайнмайєра".

Після цього на Майдані Незалежності у Києві відбулася акція проти підписання Україною "формули Штайнмайєра".

2 жовтня на столичному Майдані Незалежності знову зібрався мітинг. Згодом мітингувальники пішли з Майдану Незалежності до Зеленського.

Того ж дня на Майдані оголосили п’ять вимог до Зеленського.

Британська газета The Times написала, що "президент України Володимир Зеленський погодився надати автономію двом "республікам", що відкололися.

3 жовтня Зеленський пояснив "формулу Штайнмайєра" українцям, заявивши, що чує голос протестувальників, але закликає їх "не піддаватись на маніпуляції і провокації", а також запевнив, що ніколи не здасть інтереси країни.

Згодом у Зеленського заявили, що закон про ОРДЛО писатимуть під контролем Росії.

4 жовтня Сумська міськрада проголосувала проти "формули Штайнмайєра".

Окрім того, у Харкові утворили Штаб спротиву капітуляції.

Франківська облрада офіційно виступила проти "формули Штайнмайєра".

Також повідомлялося, що на Росії хочуть, аби особливий статус Донбасу обговорювали з представниками Донецької та Луганської областей.

Ексголова МЗС України Павло Клімкін закликав припинити обговорення "формули Штайнмайєра".

6 жовтня о 12:00 у Києві українці зібралися на Майдані Незалежності, щоб висунути ультиматум владі і обговорити стратегію і план подальших дій стосовно врегулювання ситуації на Сході країни.

На акцію протесту "Зупинимо капітуляцію" проти реалізації "формули Штайнмайєра" та особливого статусу Донбасу у Києві вийшли майже 10 тисяч громадян.

П'ятий президент Петро Порошенко прийшов на Майдан Незалежності у Києві, щоб разом із народом закликати чинного очільника держави Володимира Зеленського не йти на поступки Росії й не погоджуватись на умови, які пропонує скандальна "формула Штайнмайєра".

 

Читайте також: Відведення сил у Золотому: Навіщо Білецький розхитує план Зеленського

Розведення сил на Донбасі: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme