У Зеленського заявили, що закон про ОРДЛО писатимуть під контролем Росії

Підготовкою законопроекту про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) займатиметься парламент за сприяння Офісу президента, однак це буде узгоджена з Росією позиція

У Зеленського заявили, що закон про ОРДЛ…
Фото: УНІАН

Про це заявив голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва й народний депутат від фракції "Слуга народу" Богдан Яременко у кулуарах ВР у п'ятницю, 4 жовтня, передає Depo.ua.

"Готувати (законопроект, – ред.) буде Верховна Рада України. Немає жодних сумнівів, що оточення президента, його радники, співробітники Офісу президента будуть задіяні в цій роботі, оскільки вони є учасниками переговорів із РФ, є носіями знань про те, які умови окреслені, і з посередниками міжнародними, і Російською Федерацією як державою, яка може диктувати нам умови, оскільки її війська розміщуються на нашій території. Йдеться про консультаційні послуги, про надання пропозицій... Вирішальне слово – за Верховною Радою", – сказав він.

Яременко зазначив, що все, що стосуватиметься статусу Донбасу, ухвалюватиме Верховна Рада.

"Це буде не тільки рішення Верховної Ради, але це буде узгоджена з Росією позиція. І наші спроби винести це питання (про особливий статус Донбасу, – ред.) на референдум теоретично можуть бути сприйняті Росією як спроба України не виконувати свої зобов'язання, і це може зірвати мирні домовленості. Ми маємо враховувати і таку можливу реакцію Росії", – зазначив нардеп.

Нагадаємо, раніше Яременко заявив, що всеукраїнського референдуму щодо закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не буде.

Довідка: 1 жовтня представник України в контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Леонід Кучма підписав "формулу Штайнмайєра".

Після цього на Майдані Незалежності у Києві відбулася акція проти підписання Україною "формули Штайнмайєра".

2 жовтня на столичному Майдані Незалежності знову зібрався мітинг. Згодом мітингувальники пішли з Майдану Незалежності до Зеленського.

Того ж дня на Майдані оголосили п’ять вимог до Зеленського.

Британська газета The Times написала, що "президент України Володимир Зеленський погодився надати автономію двом "республікам", що відкололися.

3 жовтня Зеленський пояснив "формулу Штайнмайєра" українцям, заявивши, що чує голос протестувальників, але закликає їх "не піддаватись на маніпуляції і провокації", а також запевнив, що ніколи не здасть інтереси країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme