У законопроекті про держполітику перехідного періоду не буде поняття "колаборант": У Кабміні назвали причину

У законопроекті про державну політику перехідного періоду відмовилися від використання поняття "колаборант"
 

У законопроекті про держполітику перехід…
Фото: Офіс президента

Таку заяву зробив віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков у коментарі журналістам 22 січня, пише Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Резніков зазначив, що рішення щодо того, щоб відмовитися від слова "колаборант" у документі, було ухвалено після вивчення міжнародного досвіду, зокрема історичного.

"Ми побачили, що колаборація має дуже спірне значення і негативну конотацію у ставленні до всіх, і під колаборацію можуть потрапити з великою ймовірністю нормальні люди, заручники", – пояснив він.

Віце-прем'єр зауважив, що це дуже ризикована тема, у зв'язку з чим від такої термінології вирішили відмовитися.

"У своїй більшості люди на окупованій території – заручники, тому ми пропонуємо впровадити градацію співпраці з окупаційними режимами, щоб була можливість чітко розрізняти", – додав Резніков.

Відомо, що документом пропонується також визначення термінології, яка має бути єдиною для всього законодавства. Це і нові, і вдосконалені терміни: окупаційні сили та окупаційні служби РФ, політико-дипломатичні та санкційні заходи, територіальні громади на лінії розмежування, тимчасова окупація, деокупація, деокуповані території, реінтеграція деокупованих територій, міцний мир, території пріоритетного розвитку.

Зазначимо, що відповідну інформацію підтвердив народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський у Telegram. Він привітав таке рішення авторів документу.

"Вважаю це першим, дуже важливим і реальним кроком в процесі реінтеграції Донбасу з точки зору позиціювання. Задоволений, що цей крок зроблений", – написав він.

У законопроекті про держполітику перехідного періоду не буде поняття "колаборант"

Нагадаємо, 24 листопада 2020 року на президентському сайті необхідні 25 тисяч підписів зібрала петиція про розробку і прийняття закону про колабораціонізм.

Читайте також: Закон про колаборантів: Як влада хайпуватиме на цій темі, щоби влаштувати амністію

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme