У "Самопомочі" назвали головний ризик судової реформи

У парламенті сьогодні було закладено початок зміни судової системи
Depo.Влада
2 червня 2016 21:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Якщо ми говоримо про сам текст змін до Конституції, то я вам можу сказати, що до багатьох формул, які там є сьогодні, люди йшли впродовж десятиліть", - сказала Сироїд.

Зокрема, за її словами, він вирішує проблему 700 судів, які "очікують на безстрокове призначення, але парламент ніколи не буде мати політичної волі, щоб їх призначити".

При цьому головний ризик судової реформи Сироїд вбачає у імплементації положень, передбачених законом.

"Головний ризик. На жаль, немає віри у добросовісність тих інститутів, які будуть відповідати за впровадження судової реформи. Це правда, що є величезний брак довіри до президента, хоч і його вплив на судову систему зменшиться, але все одно частково буде. Також є недовіра до самоврядування, яке сьогодні сформоване ще з числа самих суддів", - заявила заступник спікера.

Вона також пояснила, чому прийняла рішення не брати участь у голосуванні за закон, співавтором якого є.

"Недовіра до президента перемогла віру ("Самопомочі", - ред.) в юридичну правильність тексту. Позиція людей, з якими я працюю, важлива, тому я прийняла рішення не брати участь в голосування саме з цих мотивів, попри те, що я співавтор текстів", - пояснила Сироїд.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Крім того, парламент схвалив у другому читанні і в цілому президентський законопроект "Про судоустрій і статус суддів".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада