Рада схвалила судові зміни до Конституції

Народні депутати ухвалили за основу та в цілому законопроект №3524 Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)
Depo.Влада
2 червня 2016 13:24
ФОТО: depo.ua
Рада схвалила судові зміни до Конституції
Рада схвалила судові зміни до Конституції

Відповідне рішення  підтримали 335 народних обранців з 300 необхідних, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, автори мають на меті удосконалення конституційних основ правосуддя для практичної реалізації принципу верховенства права і забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд справи незалежним і безстороннім судом.

Законопроектом переглянуті повноваження Верховної Ради та президента у сфері правосуддя - призначення на посаду судді здійснюватиметься президентом України за поданням Вищої ради правосуддя, що забезпечить виключно церемоніальну роль глави держави у цьому процесі. Повноваження щодо звільнення суддів та їх переведення з одного суду до іншого передаються Вищій раді правосуддя.

Також проект передбачає, що в системі правосуддя утворюються органи та установи для забезпечення добору суддів, прокурорів, їх професійної підготовки, оцінювання, розгляду справ щодо їх дисциплінарної відповідальності, фінансового та організаційного забезпечення судів. Такі органи та установи можуть бути утворені як самостійні органи у системі правосуддя, так і діяти у складі Вищої ради правосуддя, що визначатиметься відповідним законом.

Окрім цього, в законопроекті запропоновано зміни щодо основ конституційно-правового статусу судді, зокрема: підвищено вікові та професійні цензи до кандидатів на посаду судді, запроваджено конкурсний принцип призначення судді на посаду, уточнено і посилено гарантії незалежності та недоторканності суддів.

Ініціатором законопроекту виступив президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, що  сьогодні Верховна Рада України схвалила у другому читанні і в цілому президентський законопроект "Про судоустрій і статус суддів".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада