У Росії стверджують, що Рогозін з’явився на Шпіцбергені заради безпеки

У Росії пояснили "логістичними причинами" і вимогами безпеки зупинку в минулі вихідні свого віце-прем'єр-міністра Дмитра Рогозіна на норвезькому архіпелазі Шпіцберген
Depo.Влада
20 квітня 2015 14:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

"Використання архіпелагу для поїздки н "Північний полюс-2015" було обумовлено причинами суто логістичного порядку та вимогами авіаційної безпеки у високих широтах. Ця обставина видається абсолютно природною, і можна було б розраховувати на його розуміння норвезької сторони в дусі партнерства в Арктиці, яке досі завжди проявлялося Норвегією", - йдеться в коментарі офіційного представника МЗС РФ Олександра Лукашевича.

Відвідування архіпелагу російським віце-прем'єром викликало негативну реакцію в Осло у зв'язку з тим, що Рогозін входить до списку санкцій ЄС. Він також очолює комісію з питань розвитку Арктики і приїхав для участі у відкритті дрейфуючої станції "Північний полюс-2015".

Як повідомляв depo.ua, на видіхних віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін, попри заборону на видачу йому віз, з'явився у Норвегії та відвідав архіпелаг Шпіцберген на своєму шляху до Північного полюса у складі експедиції. У свою чергу МЗС Норвегії заявив, що просить від російської сторони пояснень через поїздку заступника голови уряду РФ на Шпіцберген. Також МЗС Норгвегії розгляне посилення правил на в'їзд, які торкатимуться архіпелагу.