Віце-прем'єр Росії наплював на санкції і поперся у Європу

Віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін, попри заборону на видачу йому віз, з'явився у Норвегії та відвідав архіпелаг Шпіцберген на своєму шляху до Північного полюса у складі експедиції
Depo.Влада
19 квітня 2015 14:06
ФОТО: depo.ua
Віце-прем
Віце-прем'єр Росії наплював на санкції і поперся у Європу

Як пише depo.ua, про це повідомив колишній глава МЗС Швеції Карл Більдт у своєму Twitter.

Як стало відомо, Рогозін, якого включено у санкційні списки США, прибув до адміністративного центру Шпіцбергена, відвідав російське селище Баренцбург і розташоване там підприємство "Арктікуголь".

Як пише ТАСС, у свою чергу МЗС Норвегії заявив, що просить від російської сторони пояснень через поїздку заступника голови уряду РФ на Шпіцберген. Також МЗС Норгвегії розгляне посилення правил на в'їзд, які торкатимуться архіпелагу.

За словами представника МЗС Норвегії Фруде Андерсена, приїзд Рогозіна на Шпіцберген не порушує закон, проте він "прикрий" на тлі анексії Криму та пов'язаних з ним санкцій проти Росії.

Норвезькі дипломати заявили російському посольству в Осло, що фігуранти списку санкцій "небажані" на Шпіцбергені, додав він.

Сам Рогозін у своєму Twitter прокоментував заклик Норвегії дати пояснення щодо його візиту словами: "Після бійки кулаками не махають".