У Раді пропонують перенести запуск Держбюро розслідувань на вересень

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує парламенту відстрочити створення Державного бюро розслідувань (ДБР) до 1 вересня 2016 року
Depo.Влада
23 лютого 2016 11:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сайті Ради, передає depo.ua.

Як зазначається у повідомленні, під час засідання Комітету 19 лютого зазначалося, що законопроектом №4099 пропонується перенести термін набрання чинності Закону "Про Державне бюро розслідувань" з 1 березня 2016 року на 1 вересня 2016 року.

Як нагадують у Комітеті, 12 листопада минулого року Верховна Рада прийняла Закон "Про Державне бюро розслідувань", який набирає чинності з дня утворення Кабінетом Міністрів відповідного центрального органу виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції (ДБР), але не пізніше 1 березня 2016 року.

До визначеного терміну Кабінет Міністрів мав сформувати відповідну Конкурсну комісію, яка займатиметься відбором кандидатів на посади Директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату, та утворити Бюро за рахунок штатної чисельності слідчих підрозділів Генеральної прокуратури, відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ та інших органів державної влади, що протидіють злочинності. Чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Бюро має складати 1500 осіб.

Під час обговорення зазначалося, що станом на сьогодні розпочато лише процедуру формування кадрового складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора бюро розслідувань, тому доцільно відстрочити старт роботи Бюро. 

Нагадаємо, сьогодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що президент та парламент досі не запропонували кандидатів у комісію, яка має обрати керівника Державного бюро розслідувань. 

"Уряд звернувся до парламенту і президента з тим, щоб відповідні органи подали своїх кандидатів для комісії, яка призначить керівника Державного бюро розслідувань. На жаль, поки таких кандидатів не надійшло. Йде зволікання зі створенням нового, незалежного, проєвропейського Державного бюро розслідувань", - сказав Яценюк.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада