У Раді хочуть звільнити ще трьох суддів-"антимайданівців"

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з перевірки суддів судів загальної юрисдикції наполягає на звільненні трьох суддів Дніпровського районного суду міста Києва Владислави Макарчук та Миколи Чауса і судді Оболонського райсуду столиці Тараса Ліщука
Depo.Влада
7 квітня 2015 17:55
ФОТО: depo.ua

Депутати вважають, що ці судді порушили присягу під час подій Євромайдану узимку 2013-2014 років, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Вищої ради юстиції.

7 квітня відбулося чергове засідання ТСК з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, створеної відповідно до закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" від 8 квітня 2014 року.

"За результатами розгляду питань порядку денного засідання 7 квітня 2015 року Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції розглянула п'ять перевірок. Стосовно трьох суддів Комісією ухвалено висновки про порушення присяги та передано матеріали до Вищої ради юстиції для прийняття рішення. Стосовно двох суддів констатовано наявність підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності та передано матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України", - йдеться в повідомленні.

У Вищій раді юстиції нагадали, що за рік парламентська комісія констатувала ознаки порушення присяги в діях 16 суддів і направила матеріали до Вищої ради юстиції для прийняття рішень про внесення подань про звільнення суддів з посад. Відносно чотирьох суддів прийнято висновки про наявність в їх діях ознак дисциплінарного проступку і направлені матеріали для прийняття рішення у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Констатовано відсутність ознак порушення закону в діях одного судді.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт суддів Оксани Царевич, Сергія Вовка та Віктора Кицюка.