У "панамських документах" засвітилася головний люстратор Мін’юсту

У документах панамської юридичної фірми Mossack Fonseca вказане прізвище начальника люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяна Козаченко
Depo.Влада
10 травня 2016 14:37
ФОТО: depo.ua

За цими даними, Козаченко є посередником зареєстрованої на Багамах компанії Drinks Inс. Фірма була заснована в жовтні 1997 року під назвою Lanbaham Corporation, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Водночас у декларації Козаченко за 2014 рік інформація про приналежність яких-небудь зарубіжних компаній не вказана.

Водночас сама Козаченко вже пояснила ситуаціє в коментарі "Українській правді": вона була посередником компанії Drinks Inс (Багами), коли вела юридичну практику.

"Це моє прізвище і моє ім’я… У свій час, коли я займалася юридичною практикою, я писала листи, представляла інтереси компанії… А я зараз направила смс-ку юристам, які супроводжують цю компанію (Drinks – ред.), щоб вони мені надали копії документів про те, що я перестала бути їхнім представником", - повідомила Козаченко.

За її слоами, жодні представницькі функції вона не виконувала з 1 листопада 2014 року, відтоді, як  була призначена на посаду в Мінюст.

"Зараз я попросила, щоб вони підняли всі архіви і зв’язалися з власниками, щоб зняти з мене всі питання щодо юридичного представництва", - наголосила Козаченко.

Вона пояснила, що "не є ні бенефіціаром, ні власником".

"У мої обов’язки входило обслуговування української компаній, власником якої є ця компанія. Я супроводжувала дочірнє підприємство цієї офшорної компанії, які в Україні виробляли продукцію. Drinks – це напої… соки "Смак". Супроводжуючи справи цих українських компаній, я давала їм консалтингові юридичні послуги", - пояснила Козаченко.

"Це було декілька років тому. Я цю компанію знала ще десь на початку 2000-х років – я навіть не пам’ятаю", - сказала вона.

За  словами Козаченко, це не єдиний офшор в Україні, де вона могла виступати в ролі  адвоката.

"Я навіть не пам’ятаю кількість компаній, до яких я могла мати відношення, представляючи їх як юрист", - додала чиновниця.

За її словами, посередник – це людина, яка могла замовляти зміну директора, оформлювати протоколи, підтверджувати своїм листом директора, тобто "український провайдер".

"Це, наприклад, компанія напоїв "Смак" – соки, там пишеться українська сторона. І треба обов’язково, як було з Порошенком, щоб банк або юрист написав листа, чи відома йому ця людина, такий собі рекомендаційний лист", - зазначила чиновниця.

Козаченко заявила, що якщо хтось захоче провести її через поліграф – вона готова.

Нагадаємо, що компанію Drinks заснували у жовтні 1997 року. Стара назва компанії – Lanbaham Corporation За даними ЗМІ, заснував "БКС – Соки", соки "СМАК" Анатолій Юркевич. 

3 квітня міжнародний консорціум журналістів опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, що використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків. Серед фігурантів скандалу - президент України Петро Порошенко.

9 травня була опублікована нова порція "панамських документів", згідно з якими президент України Петро Порошенко причетний до офшору, що торгує з "Газпромом".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада