Панамагейт: Порошенко таки причетний до офшору, який торгує з "Газпромом"

Беніфіціаром офшорної компанії Intraco Management Ltd є заступник генерального директора корпорації "Рошен" Сергій Зайцев
Depo.Влада
10 травня 2016 05:19
ФОТО: depo.ua

Про це, посилаючись на дані панамського реєстратора Mossack&Fonseca, написав у "Фейсбуці"  журналіст Слідство.Інфо Дмитро Гнап, передає depo.ua.

Згідно із декларацією про активи віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd її беніфіціаром є громадянин України Сергій Зайцев, людина з таким же ім'ям і прізвищем є заступником генерального директора корпорації "Рошен", а також співвласником ТОВ "Центрально-Європейська Кондитерська Фабрика".

Також, за інформацією Гнапа, раніше Сергій Зайцев був однокласником і першим бізнес-партнером Петра Порошенка. У 90-х вони разом возили какао в Україну.

Також в документі вказана адреса реєстрації Зайцева: Київ, вул.Електриків 29-а.
"Саме за цією адресою на Рибальському острові в Києві зареєстроване ціле гніздо фірм старих друзів: Порошенка, Кононенка, Зайцева, Свинарчука (Гладковського)", - пише журналіст.

Зазначимо, за цією адресою знаходиться штаб-квартира заводу "Ленінська кузня", акціонером якої є президент України Петро Порошенко, а компанія "Рошен" зареєстрована за адресою: м.Київ, вул. Електриків, 26/9.

Гнап нагадав, що раніше ЗМІ пов'язували цю компанію з нардепом Ігорем Кононенко і президентом Петром Порошенком.

"Мій колега Денис Казанський публікував документи, що саме ця офшорна компанія оплачувала т відпочинок навчання за кордоном дочки Кононенко. Крім того, перельоти чартерами Порошенко, коли він уже став президентом. Крім того, компанія була помічена в різних сумнівних операціях, зокрема, за даними Ліга.net вона купувала паливо восени 2014 року у дочірньої компанії російського "Газпрому", - уточнив журналіст.

Він підкреслив, що Коненко спростовував свою і Порошенко причетність до Intraco Management Ltd. "І слід визнати, він сказав правду. Але не всю. Не так вже й важко було дізнатися, чим займається Intraco Management, поцікавившись буквально в сусідньому в кабінеті у власника компанії, навіщо він оплачує особисті потреби Кононенка і Порошенка", - зазначив Гнап.

 

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована вчора, 9 травня, в 21:00 по Києву. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада