У мережі оприлюднили показання Шокіна проти Байдена (ДОКУМЕНТ)

У мережі з'явилися свідчення колишнього генерального прокурора України Віктора Шокіна проти колишнього віцепрезидента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена

Їх опублікував блогер colonelcassad у своєму акаунті в livejournal.com, передає Depo.ua.

Нижче представлені деякі фрагменти свідчень Шокіна.

"Віктор Шокін, маю паспорт громадянина України ТТІ 10010. виданий Тім-2 Шевченківського ДД МВС України в Києві. Проживаю за адресою квартира 31, Ярославів Вал 14, місто Київ.

1. Я роблю цю заяву на прохання адвокатів, які виступають за Дмитра Фірташа (ДФ), для використання в судочинстві в Австрії. Я роблю це абсолютно добровільно і без будь-якої загрози чи примусу.

2. Я – колишній генеральний прокурор України. Я працював в Генеральній прокуратурі України з травня 1980 року по 3 квітня 2016 року, в різний час. Я був заступником прокурора України у три різні часи: з 2002 по 2003 рік; з 2005 по 2007 рік; і з 2014 по 2015 рік. Я був генеральним прокурором України з 10 лютого 2015 року по 3 квітня 2016 року. Мене звільнили з посади генерального прокурора.

3. У цьому показанні в якості свідка я пояснюю, що в період, коли я працював у генеральній прокуратурі України:

- Дмитро Фірташ публічно оголосив, що він повернеться в Україну для вирішення питань. Україна 2 грудня 2015 року запустить свій план з модернізації України;

- віцепрезидент США Джо Байден, який представляв США у відносинах з Україною, разом з Порошенком (п'ятий президент України, – ред.) і іншими в Україні держслужбовцями, такими як міністр внутрішніх справ Аваков, зробив кроки, спрямовані на недопущення повернення Дмитра Фірташа в Україну. Для цього вони вдавалися до крайніх і відчайдушних заходів;

- я дізнався з промов, сказаних міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, які були опубліковані в ЗМІ, що МВС розслідували три кримінальні справи, за якими проти Дмитра Фірташа могли бути порушені кримінальні справи. Засоби масової інформації повідомили, що якби Фірташ повернувся в Україну, то міг би бути затриманий і заарештований. Однак це був всього лише привід, щоб здійснити подальші дії, спрямовані на те, щоб зупинити його приїзд в Україну;
потім Аваков заявив в ЗМІ, що ДФ буде арештований і притягнутий до відповідальності

- в Україні за звинуваченнями США, що це нібито можливо за українським законодавством;

- проте я можу засвідчити, що в якості генерального прокурора я не отримував ніяких доказів або матеріалів від кого-небудь, що підтверджують участь Фірташа у злочинній діяльності;

- з'ясувалося, що вищевказані дії свтримали Фірташа від повернення;

- крім того, ЗМІ також повідомили, що Україна закрила свій повітряний простір для приватних літаків;

- тому мені ясно, що деякі американські чиновники з адміністрації президента США Барака Обами, зокрема віцепрезидент Джо Байден, безпосередньо маніпулювали політичним керівництвом України під надуманими приводами, щоб перешкодити Фірташу повернутися до України, оскільки турбувалися про нього через відновлення там суспільного життя;

- Фірташ не їздив до України. Це зробив віцепрезидент Джо Байден. Там він зустрівся з президентом Порошенком 6 грудня і виступив перед Радою 8 грудня;

- якби адміністрація президента США дійсно хотіла переслідувати Фірташа, то повинна була дотримуватися правильної юридичної процедури. Він повинен був бути підданий офіційній процедурі кримінального переслідування після прибуття в Україну, на підставі матеріалів, офіційно наданих США, і детального аналізу всіх доказів і відповідних правових норм, в повній відповідності з українським законодавством.

При відсутності достатніх доказів він був би або виправданий, або кримінальне провадження було б припинено. Отже, всі звинувачення проти нього були б зняті. Однак, замість цього, державні чиновники з Адміністрації президента США, які мали істотний вплив на всю правоохоронну систему України (моє власне звільнення є свідченням такого впливу), не вжили жодних дій щодо порушення кримінальної справи проти Фірташа в Україні. Отже, я вважаю, що після того, як вони усвідомили, що в Україні існує стійке судове переслідування, і після їхньої нещодавньої втрати, що стосується справи про екстрадицію в Австрію, вони зробили активні кроки для того, щоб заблокувати його повернення в Україну:

- існувала реальна можливість замаху на його життя (Фірташа, – ред.), будь то за наказом або в односторонньому порядку з боку екстреміста;

- я підтверджую, що як генеральний прокурор я ніколи б не допустив затримання Фірташа з політичних мотивів, тим більше що мені достеменно відомо, що не було ніяких кримінальних підстав для його затримання і судового переслідування;

- цей випадок втручання в справи України з боку офіційних осіб США для досягнення цілей США (заборона повернення Фірташа в суспільне життя в Україні) уважно спостерігалося. Я є ще одним прикладом втручання, а саме примусом Порошенка звільнити мене, тому що мої дії в якості генерального прокурора не відповідали інтересам США.

Віце-президент Байден і пов'язані з ним особи.

4. Тепер я викладаю деталі.

5. Генеральний прокурор України призначається на посаду президентом України за згодою Верховної Ради. Я був відповідно призначений під час президентства Порошенка завдяки достатній кількості голосів депутатів українського парламенту, які становили конституційну більшість.

6. Обставини мого звільнення були такі, що подали прохання про мою відставку з Ради за адресою президента Порошенко. Порошенко попросив мене піти у відставку через тиск, зокрема з боку адміністрації президента США, зокрема з боку Джо Байдена, який був віцепрезидентом США. Байден погрожував утримувати 1 мільярд доларів у вигляді субсидій Україні до тих пір, поки мене не усунуть з посади. Після того, як я поступився прохання президента і подав свою добровільну відставку, Порошенко прокоментував це в ЗМІ. Він сказав, що я провів колосальний обсяг роботи в якості генерального прокурора, чого не зміг зробити жоден з моїх попередників, особливо в тому, що стосується моєї роботи з реформування різних органів прокуратури, по створенню Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

7. Офіційна причина мого звільнення полягала в тому, що я нібито не зумів завоювати довіру громадськості. Порошенко і інші державні діячі, зокрема і представники адміністрації президента США, ніколи раніше не мали жодних претензій з приводу моєї роботи, однак, не висловлювали жодних претензій до мене або будь-яких звинувачень, які я робив, або будь-які пов'язані з корупцією кримінальні злочини.

8. Правда полягає в тому, що мене змусили піти, оскільки я вів широкомасштабне розслідування корупції в Burisma Holdings, компании з виробництва природного газу в Україні, а син Джо Байдена, Хантер Байден, був членом ради директорів. Я думаю, що Burisma, яка була пов'язана з видобутком газу, мала підтримку у США, зокрема Джо Байдена, оскільки його син був у Раді директорів.

9. Кілька разів президент Порошенко просив мене поглянути на злочинця і згорнути справу проти Burisma і розглянути можливість згортання слідчих дій відносно цієї компанії, але закривати це розслідування я відмовився. Тому я був змушений покинути свою посаду під прямим і інтенсивним тиском Джо Байдена і американської адміністрації", – йдеться у свідченнях Шокіна.

Блогер додав, що це тільки частина документу, який має 12 сторінок стенограми свідчень Шокіна і, на його думку, попереду нас чекає дуже багато цікавих історій.

"Власне, Луценко і був призначений, щоб зам'яти цю справу, тому він до сих пір заявляє, що Байден не винен. Якщо в найближчі місяці проти Луценка буде розпочато кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень і перешкоджання правосуддю, то це буде красномовний маркер того вибору, який зробили Зеленський і Коломойський. І в міру розкручування політичної війни в Вашингтоні, всидіти на двох стільцях київському режиму буде все складніше – треба буде робити вибір. Шокін і його свідчення у справі Burisma – це один з найбільш ефективних інструментів в руках оточення Трампа, щоб тиснути на Байдена. Тому колишнього генпрокурора ми будемо бачити досить часто, якщо тільки з ним не станеться "раптового" серцевого нападу", – резюмував блогер.

Нагадаємо, раніше ексгенпрокурор України Юрій Луценко заявив, що син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантер не порушував закони під час своєї роботи в Україні.

 

Читайте також: Шокін свідчить на користь Фірташа: Що з цим робити Зеленському

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme