У комітеті Ради визначилися, яким законом треба боротися з "поправковим тероризмом"

Регламентний комітет рекомендує парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до регламенту Верховної Ради щодо протидії зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури" (№1043)
 

У комітеті Ради визначилися, яким законо…
Фото: president.gov.ua

Про це заявляє член комітету, один з авторів законопроекту Павло Фролов (фракція "Слуга народу") на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За його словами, комітет врахував його редакційну поправку про запровадження особливої процедури розгляду законопроектів у другому читанні.

"Ще у серпні-вересні 2019 року заклали механізми протидії поправочному спаму. Не ставили... законопроект 1043 для ухвалення його в цілому, сподіваючись на добру волю депутатів. Але після 16000+ поправок до проекту про банки у всіх увірвався терпець. Для їх розгляду за чинним регламентом треба майже два роки, або 40% усієї каденції Верховної Ради. І ось у четвер, 16 квітня о 13:00 будемо його розглядати", – написав Фролов.

Зазначимо, законопроект №1043 "Про внесення змін до регламенту Верховної Ради щодо протидії зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури" був зареєстрований у ВР 28 серпня 2019 року й ухвалений у першому читанні 10 вересня минулого року.

Законопроект, зокрема, передбачає, що один депутат не зможе реєструвати відповідний проект постанови, як це передбачає регламент нині. Це буде можливо за ініціативою щонайменше 150 народних депутатів.

Крім того, законопроект пропонує закріпити в регламенті Верховної Ради, що під час розгляду проекту закону в другому читанні, щоб перейти до обговорення і підтриманих комітетом, і відхилених поправок, знадобиться процедурне рішення парламенту - 150 голосів.

Згідно з чинною процедурою один народний депутат може наполягти на розгляді поправки. Згідно з пропонованими змінами законопроект розглядають за особливою процедурою, якщо до другого читання кількість поданих пропозицій і поправок до нього перевищує в п'ять разів або більше кількість статей проекту первинного законодавчого акта, але не менше ніж 500 пропозицій/поправок.

Нагадаємо, раніше перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що у Верховній Раді готують проект закону, який підвищить вимоги до оформлення поправок до законопроектів

Як відомо, до так званого "антиколомойського" законопроекту №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності внесли вже близько 16 тисяч правок. Шість тисяч правок подав позафракційний нардеп Антон Поляков

Нардеп Антон Поляков вимагає змінити закон про землю і зупинити медреформу, інакше він не відкличе свої технічні правки до "антиколомойського" закону.

Голова фінансового комітету парламенту Данило Гетманцев повідомив, що Верховна Рада не розгляне банківський законопроект на найближчому засіданні в понеділок, 13 квітня. 

Спікер парламенту Дмитро Разумков 10 березня сказав, що поки невідомо, коли Верховна Рада зможе ухвалити у другому читанні банківський закон, оскільки до нього подана рекордна кількість правок.

Довідка: 30 березня комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект про неповернення банків колишнім власникам.

Згодом Рада включила до порядку денного "антиколомойський" закон.

Пізніше цього ж дня Рада таки проголосувала за "антиколомойський" закон №2571 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи – поки що у першому читанні.

Також відомо, що Міжнародний валютний фонд пов'язує своє рішення щодо траншу Україні зі схваленням так званого "антиколомойського" закону.

Читайте також: Грошей МВФ поки не буде: Як "слуги" Коломойського вбивали рейтинг Зеленського у Раді

Ультиматум Полякова: Що Зеленському робити з "антиколомойським" законом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme