У Клімкіна розповіли, коли Європарламент може розглянути безвіз для України

Питання введення безвізового режиму між Україною та ЄС може бути винесене на розгляд Європейського парламенту після 7 листопада
Depo.Влада
1 листопада 2016 06:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, передає Depo.ua з посиланням на "5 канал".

Саме в цей час, за її словами, мають пройти переговори між Європарламентом, Радою Європи та європейською комісією за погодженням механізму призупинення безвізового режиму.

"Якщо сьомого листопада вони знайдуть компромісне рішення, то після цього з'явиться на порядку денному відмітка про розгляд механізму призупинення безвізового режиму. Ми в той же час наполягаємо на тому, щоб питання було винесено на засідання постійних представників, це рівень послів країн Європейського Союзу, щоб по нам було прийнято таке ж рішення, як по Грузії, після або перед виборами зараз", - сказала Зеркаль.

Вона також зазначила, що в Європейському Союзі відбувається боротьба за владу окремих країн та інституцій, що стало причиною затягування прийняття рішення для України.

"Є певна втома в країнах-членах Європейського Союзу від диктату європейських інституцій. Вони вважають, що краще вирішувати локальні проблеми всередині країни, ніж підкорятися загальному підходу Брюсселю", - сказала Зеркаль.

За її словами, ще одне питання, яке також викликає роздратування у країн те, що "фактично ЄС керують бюрократи, як вони кажуть, які знаходяться не на виборних посадах". У той же час у країнах, політики пройшли вибори і несуть політичну відповідальність. Зеркаль зазначила "фактичну відсутність довіри між країнами-члена ЄС і Брюсселем".

Нагадаємо, питання "безвізу" не увійшло до порядку денного чергової сесії Європарламенту, яка відбудеться 24-27 жовтня.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що жодній країні не ставилося стільки вимог для отримання безвізового режиму з ЄС, як Україні. 

В Адміністрації президента упевнені – питання про безвіз все ще може з'явитися у порядку денному Європарламенту.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада