АП: Безвіз для України може з'явитися на порядку денному Європарламенту

Заступник глави АП пояснив, чому голосування про безвіз для України могли не включити до порядку денного Європарламенту
Depo.Влада
31 жовтня 2016 18:23
ФОТО: depo.ua

Питання про введення безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом може бути внесено до порядку денного Європейського Парламенту за кілька днів до пленарної сесії, заявив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв,  передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Відсутність на нинішньому етапі цього питання (про введення безвізового режиму з ЄС для українських громадян – ред.) в порядку денному Європарламенту зовсім не означає, що його не буде розглянуто у визначені часові рамки. Слід розуміти, що порядок денний – це живий документ. Остаточного вигляду він набуває за лічені дні до пленарної сесії, коли до нього додаються питання, за якими були досягнуті політичні домовленості в останній момент", – повідомив Єлісєєв.

У цьому контексті, за словами Єлісєєва, вкрай важливим є наявність з боку Європейського Союзу політичної волі прийняти відповідне рішення. "Поки що підстав сумніватися в зворотному у нас немає, і це було підтверджено під час інтенсивних телефонних контактів президента Петра Порошенка з керівництвом інститутів ЄС протягом останніх днів", – зазначив він.

"Перш за все, основною підставою для запровадження безвізового режиму з боку ЄС є чітке виконання відповідних критеріїв. І виконання Україною цих критеріїв – загалом 144 – вже неодноразово підтверджувалося на різних рівнях, зокрема під час останнього візиту президента Петра Порошенка до Брюсселя 20 жовтня", – наголосив заступник глави АП.

Він нагадав, що підтримку так званого безвізу для України підтвердив президент Європарламенту Мартін Шульц протягом останніх контактів з президентом України. "Він готовий подати на розгляд пленарного засідання Європарламенту рішення щодо безвізового режиму як невідкладне, щойно в рамках ЄС буде узгоджений механізм зупинення дії візової лібералізації", – сказав Єлісєєв.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада