У Китаї спрогнозували, коли буде пік епідемії вбивчого коронавірусу

Пік епідемії вбивчого коронавірусу, що спалахнув у Китаї, може припасти на першу декаду лютого, приблизно через 7-10 днів

Про це повідомив відомий вчений із Національної комісії охорони здоров’я Китаю Чжун Наньшань, передає Depo.ua із посиланням на НВ.

Він зазначив також, що спалах хвороби "не збільшуватиметься у великих масштабах".

"Я вважаю, що він (коноравірус, – ред.) повинен досягти піку через тиждень або близько десяти днів. Рівень смертності, безумовно, буде продовжувати падати", – сказав Наньшань.

На думку китайських медиків, вірус швидко поширився в регіоні Ухань, тому що "могло бути багато легких випадків, які були схожі на звичайні застуди".

Водночас член групи старших експертів комісії з охорони здоров’я країни Цзен Гуан зауважив, що "порівняно з атиповою пневмонією, новий коронавірус більш хитрий".

Він наголосив також, що ситуація має покращитися із настанням більш теплої погоди, яка не сприяє поширенню інфекційних респіраторних захворювань.

"Виходячи із ситуації в цілому, ринок може бути не єдиним джерелом коронавірусу нового типу. Його походження може бути з кількох джерел. Проте, інші джерела нового коронавіруса станом на зараз ще не знайдені", – додав фахівець із легеневих захворювань Хуан Чаолінь, який також є заступником директора лікарні "Цзіньіньтань" в Ухані.

Нагадаємо, коронавірус убив 132 людини, близько 6 тисяч хворих.

Відомо також, що у Китаї почалися арешти за розповсюдження фейків про коронавірус.

Водночас дослідники в Австралії вперше відтворили коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла, що немає жодних ознак передачі вірусу від людини до людини. 20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Слід зазначити, що сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme