У Британії не бачать проблем з екстрадицією втікача Онищенка

Зволікання з процедурою екстрадиції нардепа від "Волі народу" Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства
Depo.Влада
18 жовтня 2016 09:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у Королівській прокуратурі Великої Британії на запит DW, передає Depo.ua.

Згідно з повідомленням, українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача, попри те, що між Україною і Британією немає угоди про екстрадицію. "Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до міністерства внутрішніх справ", - йдеться у відповіді прокуратури.

Українські правоохоронці вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук.

У британській прокуратурі припускають, що єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцезнаходження особи. 

При цьому в НАБУ не пояснили, чому до Британії не подано запит про екстрадицію нардепа-втікача.  "За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук", - йдеться у відповіді НАБУ. На уточнююче питання, про яку процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає, у бюро не відповіли. 

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними,  у результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 фігурантів "газової справи", в якій проходить і нардеп Онищенко.    

Сам нардеп вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де збирається судитися з українськими правоохоронцями

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада