Прослушка в Труби: Чиї "вуха" міг знайти директор ДБР у вентиляційній системі

У антикорупційній вертикалі спалахнув черговий скандал. Тепер – довкола прослуховування керівника Державного бюро розслідувань Романа Труби

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Прослушка в Труби: Чиї  "вуха" міг знайт…

Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба, за його ж повідомленням, знайшов у своєму робочому кабінеті таємно вмонтовану там кимось у вентиляційну систему апаратуру для прослуховування. Каже, працювати профі. Тепер у ДБР з’ясовують, хто і для чого слухав керівника Бюро, і що почув.

Особливо пікантно ця новина виглядає на тлі активізації ДБР-івців у роботі над справами, що мають виразний політичний присмак. Нагадаємо, серед 25 тисяч кримінальних проваджень, якими нині займаються у Бюро, окремо стоять дванадцять, у яких в тому чи іншому контексті фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко. Зауважимо, поки він має статус свідка, але ситуація, не виключають оглядачі, може змінитися будь-якої миті.

За такою активністю ДБР багато хто бачить інтерес нинішньої влади. Не секрет, що рейтинги Володимира Зеленського безпосередньо залежать від того, чи виконає він передвиборчу обіцянку "саджати". Бо надалі перед Банковою з’являтимуться інші виклики (тарифні війни, продаж землі, вирішення ситуації по Донбасу), відповісти на які та зберегти рейтинг буде дедалі складніше.

Тож ДБР працює. І не лише по Порошенку, а й по інших знакових постатях попередньої влади. Як стало відомо, Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо колишнього голови Верховної Ради, а нині народного депутата з фракції Порошенка "Європейська солідарність" Андрія Парубія "за фактом створення та координування громадських озброєних угрупувань з метою вчинення масових заворушень" в Одесі 2 травня 2014 року.

Ексспікер у Facebook зауважує, що "протидія української влади і громадянського суспільства гібридному захопленню путінською Росією всього нашого південного сходу" трактується слідчими ДБР як факт створення збройних груп. Формулювання і справді вкрай дивне, нагадує воно часи "правосуддя від регіоналів" і дає підстави припустити швидку появу нових справ – тепер вже за "створення озброєних угруповань" під час Революції Гідності чи за участь в АТО…

Станом на сьогодні помітно, що активізація Бюро після президентських виборів 2019 року продемонструвала уважне ставлення цієї інституції до політичної кон’юнктури. Будь-який крок ДБР, всі події довкола Бюро тут же пов’язують з великою політикою. Олії у вогонь підлив і Роман Труба своєю заявою про прослуховування його кабінету. А особливо зауваженням, що йому цікаво, чи "пов’язано це з бажанням деяких політиків періодично вриватися до мене в кабінет з обуренням щодо відкриття проваджень, в яких вони фігурують".

Кому ж може бути вигідна сенсація від Труби? По-перше, він сам може бути зацікавлений уникнути звинувачень у тісному зв’язку з Андрієм Портновим, який наразі виступає у ролі головного "загонича" Порошенка та колишніх можновладців. Мовляв, у витоку службової інформації з кабінетів слідчих ДБР до Портнова "винні" шпигуни з їхньою апаратурою – і аж ніяк не керівники Бюро. Тут нагадаємо, що адвокат Порошенка Ігор Головань подав до Держбюро розслідувань заяву про порушення законодавства. "Слідчі ДБР, замість того, щоб діяти відповідно до закону, в інтересах держави, обслуговують певні Telegram-канали, збирають інформацію про компанії, про рахунки Петра Порошенка, і все це передається на Telegram-канали. За цими фактами було зареєстроване кримінальне провадження", – зазначив адвокат.  

Друга версія – "рука Національного антикорупційного бюро". Адже ДБР – єдиний правоохоронний орган, який має повноваження відкривати і розслідувати справи проти директора НАБУ. Зазначимо, стосунки між складовими антикорупційної вертикалі ніколи не були гладкими. Достатньо згадати конфлікти між керівниками НАБУ і САП – Артемом Ситником і Назаром Холодницьким. Цікаво, що там уже спливала тема прослуховування. Тільки тоді "вуха" знайшли в акваріумі очільника САП.

Наступною зацікавленою у прослуховуванні директора ДБР стороною може виявитися Служба безпеки України. Якщо перед її працівниками поставлене завдання контролювати, що відбувається і про що говорять у кабінеті Романа Труби (не виключено, і в кабінетах інших незалежних керівників правоохоронних і антикорупційних органів).

Не можна виключати і причетність якоїсь неназваної сили, яка методом збирання компромату намагатиметься тримати "українське ФБР" на короткому повідку. У будь-якому разі слова Романа Труби повинні бути пильно перевірені.  

Зауважимо також, що чуже "вухо" в кабінеті директора ДБР зробило ще більш помітним прикрий факт: замість ефективного виконання покладених на них завдань, вітчизняні борці з корупцією і зі зміною влади продовжують продукувати згаданого штибу "сенсації", сварки і бажання взяти участь у чужих політичних іграх.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme