Три причини, чому Боровик має стати прем'єром замість Яценюка

Гучна відставка Саші Боровика з посади у Кабінеті міністрів породила нову хвилю розмов про неможливість для технократа працювати в нинішньому політизованому уряді "камікадзе" Арсенія Яценюка
Depo.Влада
16 травня 2015 12:59
ФОТО: depo.ua
Три причини, чому Боровик має стати прем
Три причини, чому Боровик має стати прем'єром замість Яценюка

На справді з самого початку було зрозуміло, що на посаді першого заступника міністра економічного розвитку Боровик майже не матиме шансів реалізувати жодну зі своїх ідей. Єдине крісло, в якому це можливо зробити, - це крісло прем'єра.  Depo.ua зібрав три найголовніші причини, чому Саша Боровик буде ефективнішим прем'єром, ніж Арсеній Яценюк.

1. Уряд має очолювати не політик

На відміну від Яценюка, та й будь кого з сучасних українських можновладців, Боровик і справді є технократом. Справа навіть не в персональних якостях Боровика, а в тому, що він ніколи політиком не був і, як свідчить ситуація з відставкою, політичних амбіцій на майбутнє не має. Боровик рівновіддалений від усіх центрів прийняття рішень українського політичного життя, відтак нічого не винен ані Петру Порошенку (і цілком може піти проти нього там, де цього вимагатиме ситуація), ані чотирьом сотням народних обранців, у кожного з яких свої інтереси і далеко не завжди вони кореспондуються з інтересами держави. Більше того, хай це звучить і цинічно, але Боровик нічого не винен українському народу, а особливо його соціально-незахищеним верствам у вигляді пенсіонерів, студентів та різних пільговиків, постійно підгодовувати яких мають всі українські політики, аби не втратите найдорожче, що мають, власні рейтинги. Все це дозволить Боровику проводити реформи не озираючись на те, аби хтось чого не подумав.

2. Реформатор має знищити вщент нинішню систему влади в Україні

Головна проблема проведення реформ в Україні не наявність чи відсутність ідей та розуміння того, що саме потрібно реформувати, а в необхідності зламати існуючу систему. За останні роки в Україні було написано силу-силенну правильних і красивих програм від "10 кроків на зустріч людям" до безіменної програми реформ Яценюка, але справа не рушить з мертвої точки, оскільки всі ті, хто покликані ці реформи впроваджувати, є людьми системи і не можуть нищити самих себе. Саша Боровик не є людиною нашої політичної системи і, що дуже добре, не зумів в неї вписатися. А якщо система не підкорила Боровика, то він цілком може її зламати, отримавши певні повноваження.

Власне, Україні потрібен не лише прем'єр-технократ, а уряд технократів. Тому в першу чергу прем'єр має розігнати весь Кабмін та наповнити його новими людьми і не з прогнилої політичної тусівки, а таких як він.

3. Україні потрібен мрійник, а не прагматик

Реформи в Україні має проводити людина, яку цікавить перш за все можливість змінити країну, а не з питань марнославства чи захисту бізнес-інтересів. Приблизно така, яким був свого часу Лєшек Бальцерович в Польщі. Тобто, як би це ірраціонально не звучало, нам потрібен не прагматик, а мрійник, здатний поставити суспільні інтереси вище особистих, а таких людей вкрай мало в принципі. Все вище викладене стосовно Боровика дає можливість сподіватися, що він може бути саме такою людиною.

Post scriptum

І на останок, найголовніше. Будь-які зміни болючі і неприємні, і аби впроваджувати їх треба мати карт-бланш і від суспільства, і, що в нашому випадку важливіше, від політиків. В разі призначення на посаду прем'єр-технократ має отримати повну свободу дій від президента, і від Верховної Ради. Інакше будь-які найкращі наміри розіб'ються об вето глави держави та відсутність законодавчої підтримки від парламенту.

Читайте також: Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації