Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації

Не було би щастя ні Боровику з Мінекономіки, ні Мінекономіки з Боровиком

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в…

Історія з відставкою (чи не відставкою?) першого заступника (чи то претендента на посаду першого заступника?) міністра економіки України Саші Боровика вийшла мутною, з якого боку не глянь.

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації - фото 1

Хоча причина її, ймовірно, цілком банальна. Випускник Гарварду, юрист зі світовою практикою в потужних транснаціональних корпораціях, який прийняв українське громадянство і перебрався з Мюнхена до Києва, щоб допомогти у проведенні реформ, раптом йде геть з уряду. Буцімто через перешкоди роботі з боку прем'єра. Останній при тому навіть до публічних пояснень ситуації не опускається. Виглядає, як червоний прапорець, своєрідний рубіж для команди реформаторів, після якого все вкотре піде, "як завжди".

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації - фото 2

З іншого боку, і сам Боровик не висуває жодних серйозних звинувачень колишнім працедавцям (чи все-таки - отримувачам волонтерської допомоги?), і пояснює все, що відбулося, різними поглядами на практику і темпи проведення реформ. Експерти розійшлись в оцінці ситуації. З ними, з експертами при владі, таке часто буває. Принаймні, якихось голосних заяв про відверті провали чи, тим паче, злочини владної команди ми від Боровика поки що не чули. А безпосередній шеф (чи не шеф?) винуватця торжества, міністр економіки Айварас Абрамавичус говорить лиш про те, що сторони "не зійшлися характерами". Себто й конфлікту, достойного уваги "цезаря і народу", ніби й немає.

Проте масштаб розголосу ситуації, вочевидь, таки вимагає від очільника уряду хоч якихось пояснень. Бо якщо Боровик був цінним кадром, втраченим через адміністративно-посадові ігрища в Кабміні (а як іще можна назвати двомісячну роботу без зарахування в штат?) - це вимагає коментарів. А якщо ж Боровик був просто волонтером з паскудним характером - це тим паче вимагає пояснення. Бо цей "волонтер" впродовж двох місяців активно працював в Кабміні, вочевидь, мав доступ до інформації з різними цікавими грифами, давав коментарі, які сприймались як позиція українського уряду, і самим фактом своєї відмови від співпраці робить для Кабміну - і рівня довіри українців до його роботи - вкрай неприємний сюрприз.

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації - фото 3

Відповідно і реакція суспільства на кінець стосунків Боровика з міністерством круто розділилась. Частина українців - слідом за великим facebook-другом другом України російським фінансистом Славою Рабиновичем, кричать про удар по іміджу, який відгукнеться в стосунках з ЄС, США, і Небесною Канцелярією. Решту згадують всю "єресь", яку на їхню думку говорив Боровик (зокрема, про можливість дефолту) і зі старанністю ювеліра з великою лупою вивчають гарвардський диплом Боровика, вказуючи на велику кількість оцінок "добре" і "добре з мінусом", пост-фактум суворо запитуючи - чи може гарвардський четвірочник реформувати нашу економіку?

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації - фото 4

А загалом, складається враження, що якогось великого скандалу і не трапилось. Просто з паном Боровиком мав місце тривіальний когнітивний дисонанс. Людина, яка звикла працювати у великих західних корпораціях на відповідальних посадах, подивилась на український уряд зсередини. Навіть не на корупціонерів і "розпильщиків" - а на звичайний штат.

На убогих, недорікуватих клерків, що продукують мегатони непотрібних паперів. На "головспеців" з зарплатою в 250-300 доларів (в деяких міністерствах вона і до 250 не дотягує, до речі), які в обідню перерву їдять борщ з банки на лавочці в парку. І не можуть змінити роботу виключно в силу видатних професійних якостей. На нечисельних "адекватів", які, як і Боровик, потрапили на держслужбу на ентузіазмі, готуються звідти втекти, а поки що почувають себе карасями в каналізації. На вищих посадовців, які прийшли вирішувати свої проблеми, і не вважють за доречне це приховувати від колег.

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації - фото 5

Подивився на це пан Боровик - і чогось такого неприємного наговорив прем'єру Яценюку, так що той, бідака, мовчки собі образився. І вирішив пана Боровика з Мінекономіки... попросити. Тихо так, без скандалу. І правильно по суті вирішив. Не було би щастю ні Боровику з Мінекономіки, ні Мінекономіки з Боровиком.

От грузини й литовці, які ще є в уряді - вони люди хоч трохи більш звичні, щось в житті бачили, не те що гарвардський юрист. Хоча невідомо, й наскільки їх стане.

Тому експеримент з іноземцями в міністерствах, задля уникнення подібних інцидентів у майбутньому, варто, мабуть, якось модифікувати. Скажімо, створити окреме "Міністерство іноземців" у складі Кабміну.

Або офіційно попереджати претендентів, що, зголосившись працювати в зоопарку, вони не стануть дивуватись чи обурюватись при виді горил, макак і орангутангів у їхньому природному середовищі мешкання.

Боровик відчув себе у Яценюка карасем в каналізації - фото 6

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"