Transparency International розслідує відмивання грошей для Януковича компанією Гонтаревої

Організація "Transparency International Україна" починає розслідування участі компанії "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU), якою керувала нинішня глава НБУ Валерія Гонтарева, у схемах з виведення з України грошей екс-президента Віктора Януковича і його оточення
Depo.Влада
3 березня 2016 12:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив аналітик організації Євген Черняк, передає depo.ua з посиланням на "Первый деловой".

"Є брак інформації. Але ми будемо намагатися працювати в цьому напрямку. Потрібно співпрацювати і з правоохоронними органами, та іншими організаціями, які успішно вели роботу, в тому числі, і з Центром протидії корупції. Потрібно максимально спиратися на якісь факти, на перевірені дані. Ми можемо, наприклад, брати дані розслідувань, які зараз проводяться Генеральною прокуратурою ", - сказав він.

За його словами, необхідно також участь в цій справі правоохоронців.

"Говорити щодо грошей можуть тільки компетентні органи, які можуть вимагати у банків розкриття банківської таємниці, там обсяг насправді колосальний. І ця робота робиться не так швидко. Це повинні розслідувати цілі підрозділи по кілька сотень людей. У нас можливості обмежені, але ми більш повороткі. Тому, я думаю, що щось буде за євробондами", - зазначив Черняк.

Втім, експерт ставить під сумнів ефективність слідчих ГПУ.

Як зазначив представник Transparency International, розслідування справи щодо одного з вищих чиновників не має залежати від політичної волі керівництва країни.
"Політична воля - це таке поняття, яке, напевно, тільки в Україні є. Я сумніваюся, що в Німеччині або Великій Британії є розмови про політичну волю. Там є закони, які просто виконуються. Якщо ти порушив, то ти відповідаєш і тебе приваблюють по повній програмі ", - пояснив Черняк.

Нагадаємо, за даними антикорупційних організацій, в 2013 році "сім'я" Януковича вклала мільярдні кошти в американський інвестиційний фонд, потім зі значною знижкою на ці кошти скуповувалися українські євробонди. Таким чином, оточення побіжного президента намагалося заробити на боргових зобов'язаннях України, і одночасно "відмити" отримані злочинним шляхом гроші. На даний момент є підстави стверджувати, що посередником, яка допомагала скуповувати євробонди в інтересах "сім'ї", була компанія "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU), якою на той момент керувала нинішня керівник НБУ Валерія Гонтарева.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада