ТОП-5 популістів грудня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів грудня

ТОП-5 популістів грудня…

Переважна більшість популістських заяв у грудні була пов'язана з двома подіями, які сталися в нашій історії вперше – з впровадженням режиму воєнного стану в 10 регіонах та зі створення помісної церкви. Хтось до цих подій намагався примазатися, хтось – критикував. Але ця критика чомусь була дуже схожою на кремлівські "темники".

Ольга Богомолець, депутат із "БПП"

Майбутня кандидатка у президенти була номінована за вийнятий із нафталіну популізм про детектор брехні, який мають пройти усі претенденти на президентську посаду. Щойно у нас якість вибори, хтось із політиків обов'язково згадує про поліграф. Причому робить це в телеефірі. Мовляв, готовий пройти тест на брехню і закликаю це зробити інших.

На думку "Антипопулістів", пані депутат добре розуміє, що охочих тестуватися в телеефірі не буде. Як мінімум тому, що ці люди претендують на посаду глави держави, а не на роль голови клоунської артілі. Хоча, уточнили укладачі рейтингу, якщо Богомолець готова пройти тестування на поліграфі, їй нічого не заважає влаштувати піар для тієї частини виборців, яка переконана, що всі, хто при владі, брешуть. І навіть якщо детектор виявить у Богомолець кристальну чесність, ця частина виборців все одно їй не повірить.

Юрій Бойко, лідер "Опозиційної платформи – За життя"

Ще один майбутній кандидат злетів на гору рейтингу завдяки тому, що виставив себе на посміховисько. Колишній "опоблоківець" заявив: воєнний стан обернувся економічними і моральними втратами, серйозний удар був завданий по туристичній галузі.

Укладачі рейтингу вважають, що сказане Бойком розраховане не на українців, адже громадяни нашої держави через воєнний стан із незручностями не стикалися. Не було обмежень прав, про зрив якихось інвестиційних угод також ніхто не повідомляв. А якщо до України не пустили російських "туристів", то це лише на користь. Нема чого шастати.

Олег Ляшко, лідер "радикалів"

Третій підряд майбутній кандидат у президенти. Ляшко нахваляється тим, що разом зі своєю командою зробив усе, аби під приводом воєнного стану українців не позбавили права "обрати собі кращого президента".

У зв'язку з цим "Антипопулісти" згадали чудеса політичної гнучкості "радикалів", які під час розгляду питання про воєнний стан кричали, плигали, а потім проголосували за. Поки тривав особливий режим, ці гнучкі опозиціонери-популісти бігали по телеефірах і розповідали, що нічого не відбувається, і що воєнний стан не потрібен.

26 листопада, коли у ВР слухалося питання про запровадження воєнного стану, 298 депутатів підтримали постанову про встановлення дати виборів. Її автором був спікер Андрій Парубій. А 26 грудня, у день припинення особливого режиму, президент гарантував, що вибори відбудуться саме 31 березня. І де тут Ляшко? То ж, зазначили "Антипопулісти", маємо банальне перевищення цим політиком своєї ролі в історії.

Роман Семенуха, народний депутат, "Самопоміч"

Цей соратник Андрія Садового був номінований за те, що на відміну від патріарха Філарета і Київського митрополита Епіфанія, не побачив заслуги Порошенка в створенні помісної церкви. Мовляв, президент цією історичною подією хоче прикрити свої невдачі.

Про значну роль Петра Порошенка у появі помісної церкви в Україні говорив патріарх Філарет. Дякував президенту за рішучість і новообраний Київський митрополит Епіфаній. Однак для Семенухи перші особи Української церкви, мабуть, не авторитети.

Що ж до невдач, особливо в економічній сфері, на чому робить акцент депутат, то, по-перше, Порошенко сам їх визнавав і пояснював причини, по-друге, "Самопоміч", вийшовши з коаліції і не голосуючи за цілу низку важливих економічних законів, точно не сприяла покращенню стану вітчизняної економіки.

Василь Гацько, лідер "ДемАльянсу"

Гацько – політичний партнер Андрія Садового. Який, нагадаємо, одним із перших публічно підтримав введення режиму воєнного стану. Натомість Гацько в телевізійних ефірах повторює мантру Путіна, що воєнний стан ввели задля передвиборчої кампанії. Мовляв, треба було запроваджувати його ще у 2014 році.

Чому хід думок Путіна і наших опозиціонерів, збігається, спиталися "Антипопулісти". І запропонували порівняти сказане Гацьком та хазяїном Кремля. Той заявив наступне: Київ не запроваджував особливий правовий статус такого порядку навіть тоді, коли події були набагато масштабнішими, аніж у Керченській протоці. Однак, зазначав Путін, воєнний стан дуже швидко ввели напередодні президентських виборів. Слово в слово, чи не так?..

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme