Тимошенко зняла з розгляду свої правки після переписки про блокаду Ради

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко погодилася зняти з розгляду свої правки до законопроєкту про "земельну децентралізацію" після попередження, що "блокада Ради погано сприймається"
 

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Букви".

Видання зняло переписку в чаті між нардепом від "Батьківщини" Олександром Абдулліним та медіаконсультанткою Катериною Лебедєвою (є однією з політтехнологів партії). Остання повідомила, що ситуація із "блокуванням роботи" Ради правками "дуже погано сприймається".

"Уже всі починають рахувати гроші, 20 млн грн день роботи парламенту", – наголошувалося в повідомленні.

Йдеться про один із проєктів земельної реформи №2194, який серед іншого, передбачає, що всі землі державної власності за межами населених пунктів, крім тих, які потрібні державі для виконання своїх функцій, переходять у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст.

До цього законопроєкту було подано 3128 пропозицій та поправок, більшість з яких внесли нардепи від "Батьківщини" та "ОПЗЖ". Через це Рада кілька днів розглядає лише один законопроєкт і не має можливості перейти до інших питань.

Напередодні "розцінки" дня роботи Верховної Ради оприлюднила у Facebook нардепка "Голосу" Юлія Клименко.

Зазначається, що після того, як переписку з Лебедєвою Абдуллін показав Юлії Тимошенко, вона вже не наполягагала на розгляді усіх своїх правок. 

Під час свого виступу лідер "Батьківщини" підтвердила, що "дійсно вирішила попросити замість всіх наших правок 10 хвилин часу". Вона заявила, що нардепи в залі "не можуть бути по різні боки барикад" у питанні землі.

Тимошенко також закликала не ухвалювати законопроєкт, а "провести дискусію і ухвалити стратегію розвитку українського фермерства".

Нагадаємо, 16 березня Рада розпочала розгляд проекту закону №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин – передачу землі громадам України. Однак велика кількість правок до нього фактично заблокувала роботу парламенту. За вівторок і середу нардепи встигли опрацювати лише 345 правок із 3 128. 

Відтак повідомлялося, що ймовірні позачергові засідання Ради.

Довідка: 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", який дозволив продавати сільськогосподарську землю.

Сам ринок землі відкриється, згідно із відповідними нормами закону, 1 липня 2021 року.

В перші 2,5 роки після відкриття ринку землі, тобто з 1 липня 2021 року, можна буде купувати не більше 100 га в одні руки, а потім — до 10 тис. га., і тільки фізичним особам – громадянам України (юрособам – з 2024 року). 

Зараз прогнозується, що земля на старті продажу коштуватиме від $600 до $900 за 1 га, але за кілька років може зрости у ціні до $2000.

Читайте також: Земельний ревізор Зеленського: Яке завдання виконуватиме в аграрному міністерстві Роман Лещенко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme