Робота Ради заблокована земельним питанням: Нардепи анонсують позачергові засідання

Нині робота народних депутатів у Верховній Раді фактично заблокована розглядом великої кількості правок до законопроекту №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Відтак ймовірні позачергові засідання

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Робота Ради заблокована земельним питанн…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram, Depo.ua.

"Завершення земельної реформи рухається... повільно. За сьогодні пройшли 160 поправок із 3 128 тільки в першому законопроекті №2194", – уточнив він.

За інсайдерською інформацією Железняка, "поки що переговори голів фракцій щодо "прискорення процесу правок" закінчилися нічим".

"Тому нас чекають аналогічні дні ще цілий тиждень і позачергові засідання після закінчення основних", – наголосив він.

Рада може збиратися на позачергові засідання

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Павло Фролов в ефірі "Україна 24" також підтвердив можливість проведення позачергових сесій Ради.

"Сьогодні (у порядку денному Ради був, – ред.) важливий закон про старт великої приватизації та ще один важливий закон про те, що ми, фактично, на період карантину заборонили провадження справ про банкрутство щодо юридичних осіб. Але треба розблоковувати, тому що треба дати інструменти відшкодовувати кредити і неплатежі… і там багато інших важливих законів", – нагадав він.

За словами нардепа, для схвалення Радою нагальних рішень є варіант позачергових засідань.

"Позачергове засідання – коли ми дійсно можемо або 150 депутатів зініціювати, або президент може запропонувати… Але це, відповідно, не в пленарні часи роботи. Це або після третьої години у четвер, у вівторок… Оскільки в середу у нас засідання комітетів. Фактично, (цього тижня позачергове засідання може бути, – ред.) в четвер тільки після 15 години", – уточнив Фролов.

Водночас він висловив сподівання, що "Батьківщина" та ОПЗЖ все ж таки перестануть блокувати роботу парламенту своїми правками до закону.

Нагадаємо, для фактичного завершення земельної реформи в Україні народні обранці мають ухвалити ще два законопроекти – №2194 та №2195. Вони стосуються передачі землі громадам та електронних земельних аукціонів.

Сьогодні, 16 березня, Рада розпочала розгляд проекту закону №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин – передачу землі громадам України.

Довідка: 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", який дозволив продавати сільськогосподарську землю.

Сам ринок землі відкриється, згідно із відповідними нормами закону, 1 липня 2021 року.

В перші 2,5 роки після відкриття ринку землі, тобто з 1 липня 2021 року, можна буде купувати не більше 100 га в одні руки, а потім — до 10 тис. га., і тільки фізичним особам – громадянам України (юрособам – з 2024 року). 

Зараз прогнозується, що земля на старті продажу коштуватиме від $600 до $900 за 1 га, але за кілька років може зрости у ціні до $2000.

Читайте також: Земельний ревізор Зеленського: Яке завдання виконуватиме в аграрному міністерстві Роман Лещенко

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme