Земельний ревізор Зеленського: Яке завдання виконуватиме в аграрному міністерстві Роман Лещенко

Рада підтримала призначення на посаду новостворюваного Міністерства аграрної політики 32-річного голову Держгеокадастру Романа Лещенка 

Економічний і політичний оглядач
Земельний ревізор Зеленського: Яке завда…
фото: Уніан

Новий міністр аграрної політики Роман Лещенко, вступаючи на цю посаду, потішив українське суспільство історією про те, як дуже хворий батько Романа, фермер з Черкащини, віддав синові важко зароблені півтора мільйона гривень аби той вніс їх у виборчий фонд кандидата в президенти Володимира Зеленського. Саме так пояснив свій внесок у майбутню перемогу чинного нині президента майбутній міністр грошей, яких і близько не було в його декларації, інформує Depo.ua.

Але залишимо історію походження грошей, які наблизили перемогу Володимира Зеленського, до іншого разу і з'ясуємо, хто ж такий Роман Лещенко, якого вчора протягнули на посаду міністра поки що неіснуючого міністерства і чого чекати галузі від нового члена уряду.

Хто такий новий міністр Роман Лещенко: Біографія і шлях до влади

Отже, майбутній міністр народився 32 роки тому на Черкащині. По завершенні школи мав, як пишуть його біографи, піти по стопах своїх батьків-аграріїв та вступити в Уманський аграрний університет. Проте Роман скористався з нагоди отримати столичну освіту і став студентом юрфака Київського університету Шевченка. 

Вже на перших курсах він почав працювати за фахом, влаштувавшись головним юридичним консультантом холдингу OSG Group. А по завершенні навчання в 2011 році розпочав власну справу та згодом заснував консалтингову компанію "Український аграрний центр".

В 2015 році Роман Миколайович захистив кандидатську дисертацію на тему "Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів" і отримав ступінь кандидата юридичних наук. Був включений у Постійну юридичну комісію вченої ради університета Шевченка.

Незабаром після згаданої вище вдалої інвестиції у виборчу кампанію Зеленського, в жовтні 2019 року молодий юрист був призначений уповноваженим президента з земельних питань.

У жовтні 2019 р. президент України Володимир Зеленський призначив Романа Лещенка уповноваженим президента з земельних питань, а в жовтні цього року Кабінет Міністрів призначив його головою Держгеокадастру. І тепер, після результативного голосування парламенту, держслужбовець доріс до посади міністра.

На попередній посаді, яка є однією з не надто помітних у державі, проте вважається ключовою в контексті земельної реформи Роман Лещенко займався ревізією державних земельних фондів по завданню Володимира Зеленського. Відомо, що в команді нинішнього президента дуже чутливо ставляться до землі та земельних питань. 

Взявшись до ревізії українських державних земель Лещенко зробив резонансне відкриття, яке стало практично єдиним публічним результатом його діяльності. У жовтні нинішнього року, після чотирьох місяців на посаді голова Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру осяяв суспільство резонансною заявою про справжню кількість сільгоспземель у власності держави: буцімто Україна володіє лише 5-ма млн гектарів, тоді як довгі роки вважалося, що в державній власності перебуває понад 10 млн га.

"Я хочу публічно сьогодні звернутися до українського народу і безпосередньо до президента України і до всього керівництва нашої країни. І хочу сказати, що в Україні 10,4 млн га землі державної форми власності сільськогосподарського призначення не існує, — сказав тоді Роман Лещенко. — Це була брехня. Вводили в оману і стверджували, що це земля. Насправді її немає".

За словами Лещенка, 1,7 млн га земель державної форми власності були передані в комунальну власність в 2018-2019 рр., ще 2 млн га земель передають громадам прямо в цьому році. За даними Державного земельного кадастру, після цього в Україні у держави залишається лише 750 тис. га землі сільгосппризначення. Вона знаходиться в постійному користуванні різних відомств: Академії наук, Міністерства оборони, Пенітенціарної служби, Міністерства освіти. Сюди ж відносяться колишні держпідприємства Міністерства АПК, які передані до Фонду держмайна на приватизацію.

Чим займатиметься Міністерство аграрної політики Романа Лещенка

Власне з цієї інформації ми можемо зробити висновок, що відтворення міністерства аграрної політики, начолі якого Зеленський нині ставить Лещенка, є вже практичним етапом освоєння земельного банку України. Це міністерство, нагадаємо, було ліквідоване у вересні минулого року, а його функції передано Міністерству розвитку економіки і торгівлі. Тепер нове-старе відомство знову запрацює як окремий механізм державної машини. Проте у дещо обмеженому, порівняно з попередньою інкарнацією: лісова сфера та рибне господарство залишаться у веденні Міністерства екології. Але вони і не є зоною відповідальності нового міністра відповідно до здійсненого на Банковій розподілу сфер впливу.

Тим часом до свіжоспеченого міністра вже потягнулися різного масштабу аграрні діячі з "зеленої" партії, які планують скористатись Лещенком як новим вікном можливостей для розширення.


Нардеп-мажоритарник з Сумщини Максим Гузенко і Роман Лещенко

Як образили Коломойського

Призначення Лещенка було одним з основних елементів кадрової комбінації Зе-команди, яка стала своєрідним гешефтом між кількома групами політичного впливу і результатом голосування за Держбюджет-21.

Але стався ексцес. Попри те, що нардепи з орбіти олігарха Ігоря Коломойського у складі фракції "слуг", а також фракція "За майбутнє" підтримали і бюджет, і кандидатури Романа Лещенка та Сергія Шкарлета на посади міністрів, отримати голоси за свого віце-прем’єра – міністра енергетики Ігореві Валерійовичу не вдалося. Депутати не підтримали призначення Юрія Вітренка. 

Читайте також: Проблеми з Радою і зрадою. Як Коломойський помститься Зеленському за "кидок" Вітренка

Проти призначення цієї фігури проголосували 19 народних обранців (у тому числі двоє "слуг" - Георгій Мазурашу та Юлія Яцик), 88 утрималися, ще 43 просто не голосували. Тоді як перед цим Роман Лещенко отримав 242 голоси (193 "слуги", у тому числі й "люди Коломойського", ще 20 голосів дала група "За майбутнє").

Навіть Шкарлета, а його багато хто не хотів бачити в кріслі, підтримали на повноправного міністра освіти. Щоправда лише 226-ма голосами.

Тобто фактично Лещенко, а разом з ним і міністр освіти Шкарлет, заходять на свої посади з негативним шлейфом "кидка", який може потьмарити всю їхню майбутню роботу. І вилетіти з неї вони можуть одразу як тільки Ігор алерійович посилить свою групу впливу в уряді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme