Пропало всьо: Як Тимошенко згайнувала квоту в уряді

Через скандал з відставкою міністра екології Ігоря Шевченка Юлія Тимошенко позбулася не тільки квоти в уряді, але й понесла серйозні іміджеві втрати напередодні спроби ривка до прем’єрського крісла
Depo.Влада
2 липня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Пропало всьо: Як Тимошенко згайнувала квоту в уряді
Пропало всьо: Як Тимошенко згайнувала квоту в уряді

Епопея зі скандальним звільненням "літуна" Ігоря Шевченка нарешті добігла до свого логічного кінця: парламент хоч і трохи натужно, але все ж таки набрав 235 голосів. Сам Шевченко вже встиг заявити про початок політичної кар'єри, зазначивши, що хоче балотуватися в мери Києва чи Одеси. Проте виглядало це досить комічно: після скандалу з польотом з Ніцци до Києва на борту екс-"регіонала" Олександра Онищенка, шансів на продовження хоч якоїсь кар'єри в нього не залишилося.

До речі, цікаво, що ще два депутати-екс-"регіонали" проголосували проти відставки Шевченка. Мова йде про Антона Кіссе та Якова Безбаха. А от Олександр Онищенко, якого у Верховній Раді відкрито називають патроном Шевченка, під час голосування був відсутній у залі. Водночас, "Батьківщині", яка зганьбилася не тільки через поведінку Шевченка, але й через намагання Юлії Тимошенко ухилитися від відповідальності за свого міністра, таки довелося голосувати за відставку свого міністра.

Щоправда, не обійшлося без підкилимних ігор й переговорів. Рішення по Шевченку мало бути ухвалено ще у вівторок, однак відкладалося через відсутність порозуміння між учасниками коаліції щодо того, хто має посісти вільне крісло міністра. В результаті, у Юлії Тимошенко запропонували свою кандидатуру Юрія Продана, екс-міністра палива та енергетики. Втім, за інформацією depo.ua, така ідея набито викликала шалену ідіосинкразію як в Адміністрації Президента, так і в уряді. Після цього в ЗМІ з'явилася інформація про те, що "Блок Петра Порошенка" хоче бачити у кріслі голови міністерства чинного заступника міністра Олександру Павленко, дочку екс-нардепа-"литвинівця" і загалом, досить неоднозначну постать. Це теж викликало неприйняття усередині коаліції.

Окрім того, Тимошенко явно не горіла бажанням поступитися своєю квотою в Кабміні. Але після деяких дискусій Юлії Володимирівні таки довелося відступити, а БПП запропонував іншого кандидата в міністри - директора юридичного департаменту міністерства екології Володимира Бучка, який працював на цій посаді ще за часів прем'єрства Миколи Азарова і якимось дивом уник люстрації. Втім, вочевидь, ця фігура буде компромісною, оскільки напряму не пов'язана з жодним політичним центром.

Що ж стосується втрати Тимошенко своєї квоти, то це має хвилювати її зараз найменше. Тим паче, нещодавно в ефірах вона розповідала, що ніяких квот в неї немає. От тепер і справді немає.

В той же час скандал з польотами Шевченка та звинуваченнями у продажу квоти "Батьківщини" екс-регіоналу серйозно вдарив по іміджу Юлії Володимирівни, яка саме розпочинає ривок у бік крісла прем'єр-міністра. Активна кампанія щодо тарифів на телебаченні, робота з профспілками, пов'язаними з деякими олігархами - все це дає Тимошенко надію на повернення на перші ролі в українській політиці. Звісно, скандал з Шевченком зруйнувати популістичні ігри Тимошенко не може, але в певний спосіб і без того неоднозначне реноме екс-прем'єрки попсує.