Нащо Зеленський йде у Раду від Сумщини, і хто його конкуренти

Depo.ua продовжує розбирати передвиборчі розклади в мажоритарних округах

Сумщину розділено на шість округів, які делегують, відповідно, шістьох кандидатів-мажоритарників. Поруч з округами, в яких відбуваються інтригуючі батли, є й такі, де особливої активності поки не спостерігається, констатує Depo.ua.

Округ №157

Цей округ ми детально розібрали у матеріалі: Кандидат "під копірку": Що за вчителька від Зеленського боротиметься з мастодонтами у Сумах.

Округ №158

Центр – місто Білопілля

Опис меж: частина Зарічного району міста Сум, Білопільський, Краснопільський, Сумський райони

Кількість виборчих дільниць - 190

Орієнтовна кількість виборців – 171 436

Місцезнаходження ОВК – адмінбудівля Білопільської районної ради

Центром 158-го округу є містечко Білопілля на Сумщині, і до цього округу окрім Білопільського району включено також Краснопільський та Сумський райони. Але це не має вводити в оману, ніби округ є "сільским", оскільки його ядром є масивний "багатоповерховий" район обласного центру. Тому специфіка 158-го дуже схожа на специфіку 157-го.

Здобувати мандат тут на позачергових виборах 2019 року буде ціла футбольна команда - ЦВК зареєструвала кандидатами 11 претендентів, що є доволі скромним показником порівняно з іншими округами. У списку кандидатів - лише одна жінка.

З відомих осіб тут кандидує діючий нардеп Олександр Сугоняко, який входив до фракції БПП. А окрім того є соратником одіозного Сергія Капліна, який кандидує на сусідній Полтавщині.

Сугоняко, як і минулого разу, веде консервативну кампанію з намаганням здобути симпатії "трудового народу": пропагує соціалістичні цінності, використовує профспілки, намагається спертися на ображених - наприклад, залізничників станції Ворожба, які стають жертвами політики прагматичних скорочень на залізниці. У 2014-му Сугоняко переміг, обернувшись прапором БПП. Але тепер корони найрейтинговішої політсили у нього немає, тож результат не обіцяє бути райдужним.

Ще один "консерватор", який при цьому має кілька плюшок, що відсутні у Сугоняки, - топ-менеджер аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Василь Лобода. По-перше, він йде за підтримки "Батьківщини", яка традиційно користується в окрузі значною підтримкою виборців. По-друге, він спирається на певний матеріальний ресурс, який дозволяє продуктивно працювати в районах округу.

Більш-менш динамічну кампанію ведуть кандидати, які підпадають під ценз "молоді обличчя". Хоча обидва - держчиновники з відповідним бекграундом. Але влаштований ними фейсбук-батл може стати окрасою кампанії і призвести до перемоги саме одного з цих двох достойників.

Йдеться про висуванця "Євросолідарності", екс-першого віцегубернатора "Сумщини" Вадима Акпєрова та молоде "дарування" "Слуги народу" Ігоря Васильєва.

Враховуючи, що останній на старті має фору у кілька десятків відсотків, подарованих йому гарячим рейтингом Зеленського, Ігорю варто було б обмежитись кампанією в стилі "я і котікі", або "я і діточки". І так виграти. Але він дозволив Акпєрову втягнути себе у змагання на тому полі, де Акпєров очевидно є сильнішим. Васильєв фактично підняв аутсайдера, якого мав би просто не помічати, до свого рівня. І тим самим подарував екс-посадовцю Сумської ОДА шанс.

Округ №159

Центр – місто Глухів (Сумська область)

Опис меж: місто Глухів, Глухівський, Путивльський, Середино-Будський, Ямпільський райони, частина Кролевецького

Кількість виборчих дільниць – 223

Орієнтовна кількість виборців – 141 390

Місцезнаходження ОВК – м. Глухів, приміщення центру позашкільної освіти, вул. Путивльська, 1

Близькість російського кордону встановлює тут свої правила і особливості. Тут цілком уживаються сільські злидні і барська розкіш митно-контрабандистської сутечі. Жителям сучасних полісів на кшталт Києва чи Львова доволі важко уявити всю глибину дрімучості життєвого укладу цих територій. І мало що вказує на можливість будь-яких змін. 

Зірка округу - Андрій Деркач. Місцевий феодал, який за усіх влад в Україні вмів прилаштуватись. Очевидно, що Андрій Леонідович знайшов потаємні тропинки, які дарують йому лояльність влади нинішньої. Скидається на те, що округ належить до числа "злитих". Адже навіть поверхневий аналіз кандидатів-конкурентів доводить, що шансів проти Деркача немає ні в кого. Навіть у місцевого "Слуги народу" Дмитра Шевченка, небезпеку з боку якого було філігранно усунуто за схемою "двійник". Двійник, який на 100% збігається з оригіналом, що навіть виникають сумніви - хто ж з них справжніший. Пасивна кампанія Шевченка-оригінала є додатковим підтвердженням версії про "доворняк"

Контрольний "постріл в голову" зроблено також регістрацією кандидата Володимира Зеленського, який відтягне від двоголового "слуги" ще певну кількість голосів.

Округ №160

Одномандатний виборчий округ №160

Центр округу: місто Шостка, Сумська область

Опис меж: міста Конотоп, Шостка, частина Конотопського, частина Кролевецького, частина Шосткінського районів.

Адреса ОВК: Шосткінська міська рада, м. Шостка, вул. Леніна, 14

Кількість виборчих дільниць: 96

Кількість зареєстрованих виборців: 142 355

Округ відомий тим, що тут колись споряджали у велику політику відому прогресивну соціалістку Наталію Вітренко.

На позачергових виборах 2019 року нині вже вкотре балотується чинний нардеп Ігор Молоток. Він бізнесмен, який контролює Шосткинську ТЕЦ. Має вплив і на інші галузі та сфери.

Єдине більш-менш відоме прізвище серед конкурентів Молотка - це екс-мер Конотопа Артем Семеніхін, який днями став фігурантом скандалу з побиттям і відразу звинуватив в нападі свого конкурента Молотка.

Важко прогнозувати, наскільки цей скандал зіграє на користь Семеніхіну і на шкоду Молотку. Тим більше, що побиття Семеніхіна найменше потрібно діючому нардепу, який і без цього є фаворитом. Цей скандал, аби хоч якось нашкодити Молотку, потребує постійного підливання масла у вогонь. А у Семеніхіна немає на це ні медійних, ні інших ресурсів.

Шанси 23-річної висуванки "Слуги народу" Тетяни Сахнюк експерти оцінюють вельми скептично, адже акціонерам "СН" важко відмовити у тому, що вони висунули найбільш невдалу кандидатуру. І цілком скидається на те, що Тетяна ні тепер, ні на наступному етапі кампанії не продемонструє якихось феєричних кроків до перемоги.

Округ № 161

Центр – місто Ромни Сумської області

Опис меж – місто Ромни, Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський райони, частина Конотопського району

Місцезнаходження ОВК – Роменська міська рада, м. Ромни, вул. Луценка, 3

Орієнтовна кількість виборців – 143 415

Кількість виборчих дільниць - 225

Втомлений законотворчою діяльністю та губернаторством за часів Ющенка діючий нардеп Микола Лаврик вирішив не висуватись цього разу. Напевне, Микола Іванович мусить зосередитись на своєму бізнесі з виготовлення спецвзуття та одностроїв для української армії та інших силовиків, який розкиданий по різних континентах.

Ситуація в окрузі не є однозначною. З відомих діячів певні шанси на перемогу мають місцевий депутат Валентин Бондаренко, якого просуває "Голос" Вакарчука, бізнесмени Дмитро Кірюхін ("Сила і честь") та Анатолій Кобзаренко (самовисуванець). А також "тимошенківець" Віктор Ладуха.

Як і в інших округах, на певний результат, обумовлений популярністю президента Зеленського, може розраховувати і підприємець-аграрник Максим Гузенко. 

Особливої передвиборчої активності в окрузі не спостерігається.

Округ №162

Центр: місто Охтирка

Опис меж: Великописарівський, Лебединський, Охтирський, Тростянецький райони.

Місцезнаходження ОВК: виконком Охтирської міської ради, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 11.

Орієнтовна кількість виборців: 143 213

Кількість виборчих дільниць: 171

Округ розшатований на півдні області. Окучує округ така відома особистість, як багаторчічний мер Тростянця Юрій Бова. Але специфікою 162-го округу є те, що популярність того ж Бови обмежується його районом. А в Лебедині і Охтирці є свої фаворити. В 2014 році нинішньому соратнику Зеленського і керівнику Служби зовнішньої розвідки Владиславу Бухарєву вдалося витягнути 20% голосів за рахунок беззаперечно лояльного до нього Лебедина. Чи вдасться це Бові, який має досить неоднозначну репутацію в своєму місті?


Під час президентської кампанії Бова радо приймав у Тростянці Юлію Тимошенко

Тим більше, що "розбавити" шанси тростянчанина був покликаний шоумен Микола Задорожній, якого висуває "Слуга народу". Він є уродженцем Дніпропетровщини і вихованцем криворізької педагогічної думки. До Сумщини дотичний хіба що участю в концертах та фестивалях. Але вхідні квитки на вибори, що їх зараз видає Зеленський, дають неабиякі преференції.

Водночас запідозрити Миколу Миколайовича у креативності у веденні кампанії поки не вдалося. Він відвідує фестивалі та ярмарки, позуючи з місцевими чиновниками і активістами. За що наражається на критику в місцевих соцмережах. Але з його боку це може стати вірною стратегією, адже головним принципом для нинішніх слуг є "не зіпсувати".

З інших претендентів на депутатство від 162-го округу можна відзначити Миколу Смілика, який є висуванцем "Батьківщини". Він керує охтирським місцевим відділенням потужного аграрного холдингу. І саме поєднання цих факторів, як і у випадку з його колегою зі 158-го округу Василем Лободою, дає суттєві шанси на перемогу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна