Кандидат "під копірку": Що за вчителька від Зеленського боротиметься з мастодонтами у Сумах

В окрузі №157 міста Суми збирається перемагати вчителька, про яку геть нічого невідомо

Економічний і політичний оглядач
Кандидат "під копірку": Що за вчителька…

Перемога Володимира Зеленського на президентських виборах підняла на соціально-політичних ліфтах в медійний простір абсолютно невідомих людей. Ці люди мавпують свого лідера, фоткаючись на зеленому фоні та промовляючи банальні обіцянки, і уникають конкретики.

Певні соціологічні заміри дають чітке розуміння, що кандидата від "Слуги народу", навіть якщо його прізвище невідоме, підтримає від 20 до 40 відсотків виборців. Саме така ситуація склалася у окрузі № 157, який включає більшу частину міста Суми.

Округ №157

Центр – місто Суми

Опис меж: Ковпаківський район, частина Зарічного району міста Сум

Кількість виборчих дільниць - 100

Орієнтовна кількість виборців - 173 941

Місцезнаходження ОВК – будівля виконавчих органів Сумської міської ради у м. Суми, вул. Горького, 21

Місто Суми, де знаходиться 157-й округ, є доволі специфічним електоральним полем. В першу чергу тому, що обласний центр за своїми політичними симпатіями значно відрізняється від інших територій області. Наприклад, коли вся Сумщина у 90-х роках дисципліновано голосувала за комуністів, СДПУ(о) чи прогресивних соціалістів Наталії Вітренко, Суми давали голоси Народному Руху та Соціалістичній партії опозиційного тоді Олександра Мороза. Згодом тут почали перемагати "Наша Україна" Ющенка та "Батьківщина" Тимошенко. 

"Безіменний" зе-фаворит

Кандидатом від Зе тут висунули місцеву вчительку та директорку дитячого табору Тетяну Василівну Рябуху. До моменту висунення про 34-річну достойницю знало хіба що обмежене коло близьких, друзів та колег. Але тепер сумський фейсбучний актив та інші верстви населення вважають за необхідне зафрендитись з ймовірною депутаткою. Про яку, нагадаємо, ми навіть не знаємо, найпростіших речей - чи є в неї родина, хто її батьки, і завдяки яким чеснотам їй вдалося стати керівником "Зоряного".

Але певну інформацію про Тетяну Василівну у відкритому доступі віднайти вдалося.

Отже, згідно з довідкою, оприлюдненою партією під час презентації кандидата, Тетяна закінчила Сумський державний педагогічний університет за спеціальністю "Початкове навчання та виховання". Навчається за спеціальністю "Менеджер з адміністративної діяльності". Працює вчителем початкових класів у Сумській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О.А.Бутка та директором оздоровчого табору "Зоряний" КП "Шляхрембуд".

Остання позиція є певною характеристикою для кандидатки. Тим більше, що вона завбачливо почистила свої сторінки у соцмережах. Оздоровчий табір "Зоряний", що розташований в урочищі Баранівка під Сумами, належить сумському комунальному підприємству "Шляхрембуд". Це найбагатше комунальне підприємство у Сумах, яке отримує підряди від мерії у великій кількості. І тому є одним з небагатьох, що ще може утримувати дитячий табір.

Вже дуже багато років керівником "Шляхрембуд" є відомий у Сумах діяч Олександр Вегера. Йому вдається зберігати свою посаду під час каденцій кількох мерів міста. Відомо, що Вегера є членом партії "Батьківщина" та депутатом міськради від цієї політсили. Працює у тісній зв'язці з мером Олександром Лисенком, який також є адептом партії Юлії Тимошенко.

Оскільки директор "Зоряного" завжди був креатурою директора "Шляхрембуду", треба визнати, що Тетяна Рябуха є людиною Вегери та Лисенка. А корону мажоритарника від Зе на неї вдягнув, очевидно, негласний куратор політичних процесів на Сумщині Владислав Бухарєв, який є близьким до Зеленського і користується його довірою настільки, що був призначений на ключовий з точки зору президентської особистої і політичної безпеки пост - голови Служби зовнішньої розвідки.

Треба розуміти, що у випадку перемоги Тетяна Рябуха орієнтуватиметься в першу чергу саме на цих трьох чоловіків: Бухарєва, Лисенка та Вегеру. Як, нагадаємо, є переконаними бютівцями. Бухарєв - член фракції Тимошенко, Лисенко керує обласною організацією "Батьківщини", а Вегера є депутатом міськради і входить у відповідну фракцію.

На жаль, Тетяна Рябуха поки що не заповнювала декларацію про майно і доходи. Але з відкритих реєстрів нам вдалося дізнатись, що житлом вона так-сяк забезпечена - у її власності перебуває малесенька гостинка на 28 квадратів у одному зі "спальників" Сум - на Курському проспекті. Але Тетяна є не єдиною власницею цієї нерухомості. Окрім неї спільно сумісно квартирою володіє її син Іван та ще одна особа - ймовірно мама Тетяни чи інша родичка.

Дубль "Батьківщини"

Другим кандидатом-мажоритарником, пов'язаним з "Батьківщиною", є перший заступник вже згадуваного нами міського голови Сум Лисенка Володимир Войтенко. Він є керівником сумської міської організації партії Тимошенко. Родина Войтенка володіє мережею супермаркетів та інших торгових точок у Сумах, а також намагається розповсюдити свій вплив на інші сфери місцевого бізнесу.

Загалом, Войтенка дуже добре знають і місцеві журналісти, і прокурори, і судді. Адже Володимир Володимирович є фігурнатом кількох кримінальних справ і лише завдяки неймовірним зусиллям йому досі не винесли вирок, який поставив би хрест і на його віце-мерстві, і на потенційному депутатстві. Войтенка в різний час підозрювали у кнопкодавстві, підробці конкурсів, нападах на людей, організації нападу на суддю та інших характерних діяннях. Його відсторонювали від посади, затримували, садовили під домашній арешт, провозили у кайданках через всю Україну, відбивали у поліції, попрікали секс-скандалами з підлеглими… Загалом, багато чим уславився цей ще доволі молодий чиновник.

Водночас він зберігає шанси на перемогу, адже партія "Батьківщина" утримує певну популярність. До того ж Войтенко завдяки мерії має певні адміністративні важелі і можливості схиляти виборців на свою сторону.

Діючий нардеп

Продовжує список потенційних переможців діючий нардеп з фракції "Народний фронт", який перемагав на цьому окрузі і у 20012, і у 2014 роках, Олег Медуниця. Ще донедавна Олег Вячеславович, як діючий нардеп і утримувач механізмів впливу у Сумах, був чи не найвірогіднішим кандидатом у фаворити. Але його ставка під час президентської виборчої кампанії на Порошенка і перемога Зеленського перетворили Медуницю на кандидата-маргінала, відкривши вікно можливостей для інших претендентів.

Олег Медуниця у своїй біографії зазначає, що змолоду був учасником націоналістичних рухів, брав участь у голодуванні під час Революції на граніті 1990 року. Після перемоги Ющенка і Помаранчевої революції став заступником губернатора Сумської області. Згодом на аналогічній посаді працював на Чернігівщині.

На парламентських виборах 2012 року був обраний народним депутатом України від партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 157 (41,75%). На парламентських виборах 2014 року вдруге був обраний народним депутатом України від партії "Народний фронт" по тому ж мажоритарному виборчому округу.

Перевагою своєї нинішньої виборчої кампанії називає те, що зміг залучити у Суми певні кошти з державного бюджету - у вигляді субвенцій і дотацій, які було використано, зокрема, на ремонт закладів освіти. Батьків шоклярів, освітян та інших облагодіяних ним бюджетників Медуниця вважає основою своєї електоральної перемоги.

Колишній губернатор

Колишній голова Сумської ОДА Юрій Павлович Чмирь, призначений на цю посаду після обрання президентом Віктора Януковича, залишив цю посаду вже в розпал Революції Гідності, ставши заступником глави адміністрації Януковича з гуманітарних питань. Чмирю закидають тиск на ЗМІ під час революції. Але суттєвих переслідувань Чмирь не зазнав - прокурори "стригли" його на темі незаконного набуття у власність нерухомості в Києві. 

У своїй теперішній виборчій кампанії Юрій Чмирь експлуатує свої здобутки часів губернаторства: побудовану за його сприяння спортивну школу "Барса", відреставрований обласний театр ім. Щепкіна, збудовані чі відремонтовані лікарні… Працює Чмирь і з молоддю, влаштовуючи публічні вуличні акції, на які збирає молодь і молодих батьків з дітьми.

Ядром електорату Юрія Чмиря є прихильники "синьої" ідеології, які більш-менш добре почувалися за часів Януковича.

Колишній "НАШ"

Син керівника підприємства "Насоенергомаш" (належить російській грумі "ГМС") Олега Соколова Олександр до недавнього часу очолював місцеву організацію партії "Наші" Євгена Мураєва. Але після "здачі" партії на користь Ахметова, Соколов відмежувався від Мураєва. Позиціонує себе як громадський діяч перспективних сучасних поглядів. Кампанію будує на критиці сумського мера та інших представників влади. В кампанії використовує зелені кольори. В якості технології - відеоролики "а-ля Зеленський". Розраховує на голоси молоді з числа поміркованих і не націоналістично налаштованих. Втім, може розраховувати і на голоси електорату поважного віку, який ностальгує за минулим.

Інші

Всього на окрузі кандидатами є 16 претендентів. З них 13 - чоловіки. Шанси, на думку спостерігачів, можуть бути лише у загаданих нами вище. Інші - або технічні кандидати згаданих, або не надто відомі широкому загалу особистості, які не мають особливих шансів через власну непізнаваність та кволість у виборчій гонці.

Поки що всі достойники з наведеного нами списку лише спостерігають, як невідома нікому вчителька з сертифікатом "Слуги народу" впевнено їх обходить. Єдине, що може якось зламати ситуацію - застосування технологій, що спрацюють на різке пониження рейтингу висуванки Зеленського-Бухарєва. Адже компромат та інші "чорні" прийоми ще ніхто не скасовував. Залишилося тільки знайти його. Або, принаймні, вигадати. І тут насторожує, що гра може видатися надто брудною, адже якшо Тетяна Рябуха і має якісь скелети у своїй шафі, усі вони, ймовірно, знаходяться у приховуваній нею сфері особистого життя.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme