Суд зобов'язав прокуратуру відкрити справу проти Кубіва

Печерський райсуд Києва зобов'язав столичну прокуратуру внести відповідну заяву і почати розслідування справи проти першого віце-прем'єра Степана Кубіва
Depo.Влада
17 серпня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в судовому рішенні у справі №757 / 22594/15-к, який потрапив у розпорядження ubr.ua, передає depo.ua.

Позивачем у справі виступив адвокат Ростислав Кравець, який клопотав про проведення розслідування у справі про призначення зарплати Степану Кубівe в розмірі 139 тис. uрн, rоли він обіймав посаду голови Національного банку в 2014 році.

У своєму позові юрист стверджував, що Кубів зловжив службовим становищем, коли затвердив собі цей, на його думку, завищений оклад. І в червні цього року отримав підтримку суду з цього приводу: той видав постанову, якою зобов'язав прокуратуру провести розслідування за фактом зловживання службовим становищем. Однак після того, як позивач не знайшов в судовому реєстрі запису про порушення кримінальної справи, він знову звернувся до Печерського суду - щоб фактично домогтися виконання його рішення.

"Нещодавно ми отримали підтвердження від прокуратури - справу дійсно порушено, і розслідування нібито розпочато. Втім, до Степана Кубіва є питання не тільки щодо призначення собі зарплати, а й за багатьма іншими моментами діяльності. Тому я ж подав позовну заяву до суду на предмет зловживання владою, а також по державній зраді - в зв'язку зі зловживаннями при наданні рефінансування банкам, які згодом стали банкрутами ", - сказав Кравець.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро підозрює службових осіб Нацбанку України в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банкам, що призвело до розтрати 12 млрд грн.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада