НАБУ взялося за чиновників Нацбанку

Національне антикорупційне бюро підозрює службових осіб Нацбанку України в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банків, що призвело до розтрати 12 млрд грн
Depo.Гроші
1 червня 2016 11:43
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в низці ухвал Солом’янського районного суду міста Києва, до якого звернулося НАБУ за дозволом вилучити необхідні документи щодо рефінансування НБУ, передає depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці НБУ були у змові з керівництвом декількох банків в питаннях рефінансування. Мова йде про банки ПАТ "КБ Південкомбанк", ПАТ "Банк Київська Русь", ПАТ "Міський Комерційний Банк", ПАТ "Автокразбанк" ("АКБ Банк"), ПАТ "Терра Банк", ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Банк Таврика".

Всі ці банки отримали в 2014-2015 роках від Центробанку незаконне рефінансування, що спричинило розтрату коштів НБУ на суму 12 мільярдів гривень.

За даними Фонду гарантування вкладів, сьогодні всі банки, які НАБУ включила до переліку учасників змови з НБУ, знаходяться у стані ліквідації.

Суд дозволив НАБУ тимчасовий доступ до документів, пов’язаних з рефінансуванням цих банків. Але детективу не дозволили їх вилучати.

Також в рамках цього досудового розслідування НАБУ зверталося до Солом’янського суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів про рефінансування банків "Фінанси та Кредит" та "Хрещатика". Але отримали відмову судді.

Нагадаємо, до 24 лютого 2014 року НБУ очолював Ігор Соркін, який отримав цю посаду ще за часів президентства Віктора Януковича і минулого року був оголошений ГПУ в розшук.

Після відставки Соркіна Нацбанк очолив Степан Кубів, якого після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах змінила Валерія Гонтарева.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші