Стало відомо, хто в Україні може отримати COVID-вакцинацію поза чергою

Внесені на початку березня зміни в Дорожню карту вакцинації дозволяють популяризувати щеплення проти коронавірусу шляхом вакцинації публічних і відомих людей залишковими дозами наявних препаратів, які утворюються під час виїзних мобільних сесій

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Стало відомо, хто в Україні може отримат…
Фото: Рixabay

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України та головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Depo.ua.

За його словами, вакцина CoviShield від Oxford/Astra Zeneca в Україну поставляється в 10-дозних флаконах, і після відкриття вони повинні бути використані впродовж шести годин.

"Після відкриття флакону ці 10 доз повинні бути використані впродовж 6 годин. Повторне охолодження або повторне перевезення для використання цих доз суворо заборонено. Якщо ця вакцина не буде використана, вона підлягає утилізації. Саме для того, щоб ці дози, які можуть залишитися, не пропали, і не були утилізовані, і було внесено зміни до дорожньої карти", – розповів Ляшко.

Він уточнив, що з метою раціонального використання залишкових доз дозволяється вакцинувати відомих публічних осіб у разі, якщо:

  • була зафіксована відмова від вакцинації тих людей, яких уже було заплановано щепити, і заради яких був відкритий 10-дозний флакон;

  • кількість людей, що вакцинується в день роботи мобільної бригади, була некратною десяти, і деякі дози залишаються;

  • людина прийшла на вакцинацію, але в неї були виявленні протипоказання до вакцинації. Тоді вакцинація не проводиться, а дозу можна використати згідно з наказом МОЗ від 1 березня.

Кого в Україні можуть вакцинувати позачергово

Позачергово вакцинувати в Україні можуть публічних осіб, або ж громадських діячів. До них, зокрема, належать:

1. Учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або в здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях.

2. Народні депутати України.

3. Керівники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування.

4. Керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров'я державних адміністрацій, головні державні санітарні лікарі (областей, міста Києва, на водному, повітряному, залізничному транспорті).

5. Лідери та представники релігійних організацій.

6. Видатні письменники, журналісти, спортсмени, музиканти, актори, співаки, інші діячі сфери культури, старше 60 років.

Що потрібно знати про вакцинацію поза чергою

Ляшко пояснив, що регіональні Департаменти охорони здоров'я спільно з прес-службами ОДА формують список громадських діячів області, які можуть бути вакциновані в разі виявлення залишків доз у конкретний день.

Згодом, коли стає зрозуміло, що в день проведення вакцинації є залишки доз, відповідальний за списки громадських діячів уточнює, хто з них зможе вакцинуватися.

Ляшко наголосив, що громадські діячі за такої ситуації повинні бути готові приїхати на місце проведення вакцинації впродовж години до моменту обов'язкової утилізації залишків від оголошення наявності таких доз.

Він уточнив також, що всі, кого вакцинували позачергово, обов'язково отримають другу дозу тієї ж вакцини в термін, зазначений в офіційній інструкції до вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19.

Нагадаємо, 23 лютого в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак із першою партією вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Після відвантаження 500 тис. доз вакцини з літака, її було доставлено на логістичний склад. Звідти вона потрапила в регіони України, після чого стартував перший етап вакцинації громадян мобільними групами.

24 лютого опівдні від коронавірусу щепили першого українця – ним став медик із Черкаської обласної лікарні Євген Горенко. Тоді ж в Україні набуло чинності запровадження адаптивного карантину.

Першим із публічних осіб 1 березня вакцинувався очільник МОЗ Максим Степанов. Він зробив це у прямому ефірі.

2 березня на камеру щепився і президент Зеленський. У цей же день вакцинували у прямому ефірі й заступника міністра охорони здоров'я – головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme