Підпал "сараю" УПЦ МП: Чому Кличко має взяти на поруки паліїв

Невирішений статус філіалу РПЦ в Україні в подальшому провокуватиме свавілля щодо нього з боку патріотично налаштованих громадян

Підпал "сараю" УПЦ МП: Чому Кличко має в…

Нещодавня історія зі спробою підпалу так званого "храму" УПЦ МП на місці Десятинної церкви викликала серйозний суспільний резонанс. Причому обурили не так дії двох молодих киян, які вирішили "підкоптити" нелегальну споруду, як необґрунтовано жорстке рішення Шевченківського райсуду. У суботу суддя відправив обох підозрюваних – Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня – у СІЗО на два місяці із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень. І це при тому, що представники прокуратури просили для затриманих лише домашній арешт. Тепер, не маючи шалених коштів на заставу, два "палія", вочевидь, змушені будуть просидіти за ґратами до кінця терміну арешту. Можна лише здогадуватися, до якої саме церкви може ходити суддя Тетяна Левицька, яка ухвалила це рішення.

Варто нагадати, що конфлікт навколо "самобуду" у вигляді дерев'яного зрубу (пізніше – облицьованого мармуровими плитами і різьбленим каменем) триває з 2009 року. Представники громадських організацій не раз заявляли, що в УПЦ МП немає документів, які б дозволяли будівництво споруд на території Національного музею історії України. Біля цього "сараю" неодноразово проводилися акції протесту. Але марно.

Даний "храм" горів і раніше. У грудні 2012 року невідомий кинув у будівлю пляшку із запальною сумішшю. У результати пожежі стіни у деяких місцях прогоріли наскрізь. Та це не змінило ситуацію. Тим паче, що за часів президентства Януковича УПЦ МП отримала повну протекцію в усіх владних кабінетах.

Якщо говорити про сам "монастир", то нелегальна будівля начебто "прив'язана" до громадської організації "Релігійна громада Української православної церкви Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м.Києва". Її керівником протягом багатьох років числиться такий собі Гойхман Михайло Ісаакович.

Цей персонаж мав серйозні зв'язки за часів режиму Януковича. Гойхман, який з 2010 року значиться головою Асоціації "Українських колекторських агенцій" (діяльність колекторів, як відомо, ніде в українському законодавстві не прописана), у 2012 році став радником тодішнього голови НБУ Сергія Арбузова. Мабуть, завдяки останньому був призначений членом наглядових рад одразу в трьох банках - "Ерсте Банк", "Київська Русь" та "Фідобанк". Цікаво, що дві останні фінустанови, де працював Гойхман, зараз ліквідовані, а щодо їх діяльності відкриті кримінальні провадження.

Утім, тут цікавішою видається навіть не фігура Гойхмана, а позиція (точніше – її відсутність) столичної влади. Віталій Кличко, який очолює місто вже майже 4 роки, вперто не хоче ліквідовувати самозахват. Більше того, мер-боксер ставав на захист УПЦ МП. Так, у січні 2015 року він ветував рішення Київської міської ради про позбавлення проросійських церковників пільг на нерухомість.

Коли ж говорити про "Десятинку", то бездіяльність столичної влади (та й центральної також) призводить до серйозної напруги у суспільстві. Адже якби було ухвалене рішення про знесення "храмів", а насправді звичайних МАФів, якими обтикана столиця, то ні в кого б не виникало бажання пускати півня.

Є тут й електоральний момент. Зараз логічним кроком з боку Кличка стало б внесення застави за арештованих киян. Бо їхній вчинок є лише наслідком бездіяльності мерії, прокуратури, дозвільних органів. Поки ж дуже схоже, що можновладці не хочуть сваритися з УПЦ МП. Невже досі вважають, що Бог розмовляє з людьми з московським аканням...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme